۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۰
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83465531
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰ میلیارد ریال اعتبار به باغ موزه دفاع مقدس مرکزی اختصاص یافت

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: بیش از ۵۰ میلیارد ریال امسال برای انجام عملیات اجرایی باغ موزه دفاع مقدس این استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، سید« علی آقازاده» روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: ۵۰ میلیارد ریال سال گذشته در باغ موزه این استان هزینه شد و به همین میزان اعتبار امسال از محل اعتبارات ملی، استانی و اعتبارت برگشتی (اعتباراتی که سایر دستگاه ها نتوانسته اند جذب کنند) برای این موزه هزینه می شود.

وی ادامه داد: با تلاش سایر دستگاه های اجرایی و سپاه روح الله استان مرکزی عملیات اجرایی باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی در زمینه های مختلف محوطه سازی، ساختمان و تجهیزات در حال انجام است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی بازسازی، بهسازی و مرمت مصلی بیت المقدس اراک نیز که در مدت ۲۰ سال گذشته فعالیت عمرانی در آن انجام نشده از ۶ تا هفت ماه گذشته آغاز شده و تا یک ماه آینده و زمان برگزاری کنگره ۶۲۰۰ شهید پذیرای مردم و خانواده شهدای این استان است.

آقازاده افزود: با بهره برداری از باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی تمامی اسناد، آثار و اشیای متعلق به شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس استان در داخل استان و خارج از استان جمع آوری و در این موزه نگهداری می شود.

وی ادامه داد: ایجاد باغ موزه دفاع مقدس با جمع آوری اشیاء و آثار شهدای انقلاب و دافع مقدس نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان و جامعه به همراه دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: زیر ساخت ها و فضاسازی های باغ موزه دفاع مقدس این استان با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی در مدت ۵۱ روز گذشته به ۷۵ درصد رسیده است.

« مصطفی مشایخی » افزود: ۵۹ نقطه المان شهدا در استان مرکزی وجود دارد که ۷۶ درصد آنها کامل شده است .

وی ادامه داد: پیکر پاک ۱۲ شهید گمنام سال گذشته به استان مرکزی منتقل شده است که یادمان آنها انجام نشده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: یک شهید گمنام نیز امسال در شهر امیرکبیر اراک به خاک سپرده شده که مقرر شده یادمان این شهید والامقام توسط مسئولان این شهر ساخته شود.

مشایخی گفت: کتاب نقش ۶ دستگاه اجرایی استان مرکزی در دفاع مقدس تهیه شده و ۲۳ دستگاه نقش خود در دفاع مقدس را به این اداره کل تحویل داده اند و ۲۴ دستگاه تا پایان شهریور تحویل می دهند.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید والا مقام تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

۱۹۵۵/۳۰۷۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =