۸۸ طرح منابع طبیعی در چهارمحال‌وبختیاری کلنگ‌زنی و  بهره‌برداری شد

شهرکرد-ایرنا- ۸۸ طرح منابع طبیعی در استان چهارمحال وبختیاری روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها و مراتع بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در آیین نمادین کلنگ زنی یک طرح آبخیزداری در شهرکرد افزود: برای اجرای این طرح ها که شامل بخش های بیولوژیک ، بیومکانیک و مکانیک است ، بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه می‌شود.

محمد محمدی مقدم گفت: در این آیین ۱۴ طرح از جمله طرح های آبخیزداری و آبخوان داری و ساختمان اطفاء حریق شهرستان لردگان بهره برداری و ۷۴ طرح  گلنگ‌زنی شد.

وی اظهار داشت: بهره‌برداری از ساختمان اطفاء حریق شهرستان لردگان با بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از مهمترین طرح ها بود.

محمدی مقدم با اشاره به افزایش ۲ برابری اعتبارات سالجاری اداره کل منابع طبیعی،مراتع و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری گفت: ۴۰۰میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان و ۱۱۰ میلیارد ریال نیز از سوی استانداری برای این اداره کل در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا ،منطقه قلنگان قسمتی از دشت شهرکرد است که اجرای عملیات های آبخیزداری و آبخوان داری در منطقه در راستای طرح تغذیه و تقویت سفره‌های زیرزمینی با هدایت روان آب‌های سطحی و حاصل از بارندگی در دست اجراست.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =