۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83465508
۰ نفر
مشکلات بافت‌های فرسوده گیلان با کاهش وابستگی به منابع دولتی رفع شود

رشت - ایرنا - استاندار گیلان بازآفرینی شهری را پیوند خوبی میان بخش فرهنگی، سرمایه‌گذاران و مردم دانست و گفت: مشکلات متنوع بافت‌های فرسوده استان از جمله تمرکز جمعیت به ویژه در رشت ، با برنامه‌ریزی صحیح و کاهش وابستگی به منابع دولتی رفع شود.

گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا اکیست؛ ارسلان زارع عصر چهارشنبه در دیدار سید محمد پژمان مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، فعال شدن ستاد بازآفرینی شهری را از جمله اقدامات موثر دولت اعتدال عنوان کرد و گفت: این اقدامات فارغ از میزان و حجم منابع مالی مصرف شده ، به سبب پیوندی که میان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی، فرهنگی و مردم ایجاد می کند ، تأثیر شگرفی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و البته توسعه مناطق حاشیه نشین شهرها دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان استمرار فعالیت ستاد بازآفرینی با تمرکز بر قانون و مقررات بافت‌های فرسوده را مهم ارزیابی و اظهارکرد : به سبب مشکلات متنوع بافت‌های فرسوده استان از جمله تمرکز جمعیت به ویژه در رشت امیدوارم با برنامه‌ریزی صحیح و کاهش وابستگی به منابع دولتی از مشارکت بخش خصوصی استفاده بهینه کنیم.

وی با بیان اینکه قانون بافت‌های فرسوده ظرفیت خوبی برای مجموعه شهرداری‌ها درنظرگرفته ، گفت: با ابتکار و خلاقیت می‌توان از این ظرفیت‌ها علی‌الخصوص موضوع کاربری به عنوان یکی از مولفه‌های متناسب با شهر رشت در جهت ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاران استفاده کرد.

استاندار گیلان یکی از آسیب‌های مدیریتی در سال‌های گذشته را تمرکز اختیارات، مسئولیت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها دانست و افزود: از اقدام پسندیده هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران مبنی بر تشکیل هیئت اجرایی بازآفرینی محله‌های هدف در استان‌ها استقبال می‌کنیم و امیدواریم گیلان به عنوان یکی از استان‌های پیشتاز در این مسیر باشد.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده از طریق اختیارات هیئت اجرایی و نیز تسهیلات پیش‌بینی شده در اجرای پروژه بازآفرینی بافت‌های فرسوده تأکید و تصریح کرد: امیدواریم با اقدامات موثر و اولویت مرکز استان در آینده نزدیک شاهد ایجاد زمینه افزایش سطح معیشت و رفاه اجتماعی به ویژه در بافت‌های فرسوده باشیم.

زارع در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: علیرغم وجود برخی اختلاف سلیقه‌ها در حوزه مدیریت  شهری انتظار دارم با وحدت و همدلی همه مسئولان گام های موثرتری برای کاهش مشکلات و توسعه استان خصوصا مرکز استان برداشته شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری نیز با بیان اینکه در اجرای پروژه بازآفرینی بافت فرسوده نیازمند عزم ملی هستیم، گفت: باید تلاش شود با استفاده از تسهیلات پیش‌بینی شده و گام نهادن در جهت جلب افکار عمومی مردم در این پروژه اثرگذار مشارکت کنند.

سید محمد پژمان بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه‌گذاران تاکید و تصریح کرد: استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی منجر به تسریع در اجرای پروژه بازآفرینی می‌شود.

در پایان این نشست احکام علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، ماکان پدرام مدیرکل راه و شهرسازی و ناصر حاج محمدی شهردار رشت به عنوان اعضای هیئت اجرایی بازآفرینی محله‌های شهری استان گیلان توسط استاندار گیلان و معاون وزیر راه و شهرسازی به آنان اهدا شد.

۷۲۹۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =