سخنگوی ارتش پاکستان: نقش ایران برای صلح منطقه ای غیرقابل انکار است

اسلام آباد - ایرنا - سخنگوی ارتش پاکستان با تاکید بر گسترش هماهنگی و تحکیم همکاری ها میان نیروهای مسلح ایران و کشورش درخصوص ثبات و امنیت مرزها، گفت: نقش تهران برای صلح منطقه ای غیرقابل انکار است.

سرلشکر «آصف غفور» روز چهارشنبه  در نشست خبری ویژه با حضور نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی در مقر فرماندهی ارتش در شهر راولپندی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا، افزود: خاورمیانه و غرب آسیا یک منطقه بسیار مهم است، جایی که قدرت های خارجی پس از جنگ جهانی دوم، این مناطق را به آماجگاه نبرد و درگیری تبدیل کردند.
وی با برادرانه توصیف کردن روابط پاکستان با جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: تهران به دلیل اوضاع خاورمیانه با مسائلی روبه رو است اما هیچ کس نمی تواند نقش مهم جمهوری اسلامی ایران برای کمک به برقراری صلح در منطقه را نادیده بگیرد.
سخنگوی ارتش پاکستان در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایرنا درباره وضعیت فعلی طرح حصارکشی نوار مرزی پاکستان با ایران یاداورشد که نخستین  طرح حصارکشی مرزهای این کشور با افغانستان انجام شد که ۵۰ درصد آن تکمیل و تا امروز نتایج مطلوبی از آن بدست آمده و اجرای این طرح در نوار مرزی پاکستان و ایران نیز ادامه دارد.
وی تاکید کرد: همکاری ها و هماهنگی میان ارتش های ایران و پاکستان به ویژه نیروهای مرزی دو کشور با بهود قابل توجهی همراه بوده است.
سرلشکر غفور افزود: پاکستان دارای ۹۰۹ کیلومتر مرز مشترک با ایران بوده که به سه بخش افغانستان، مرزهای ساحلی و سومین بخش نیز نقطه وسط است و بسیار حساس شمرده می شود.
سخنگوی ارتش پاکستان توضیح داد که  ایران و پاکستان به این نتیجه مشترک رسیده اند که تروریست ها و اشرار از نقطه وسط مرزهای دو کشور سوء استفاده می کنند به همین دلیل اسلام آباد  برای دفع این تحرکات، حضور نیروهای سپاه مرزی خود در این منطقه را افزایش داده و و عملیات حصارکشی در نقاط حساس نیز ادامه دارد.
سرلشکر غفور یادآورشد که اکنون هماهنگی های مرزی بهتری با ایران داریم و نیروهای نظامی دو کشور بیش از زمان های گذشته با یکدیگر در تماس هستند.
اواخر اردیبهشت ماه امسال فرمانده مرزبانی پاکستان به اطلاع اعضای کمیته امور داخلی مجلس سنای این کشور رساند که انتظار می رود فرآیند تکمیل حصارکشی مرزهای بلوچستان با ایران طی سه تا چهار سال آینده تکمیل شود.
«معظم انصاری» افزود: این کشور برای تشدید امنیت مرزهای مشترک با ایران ساخت برجک های مرزی را افزایش می دهد.
ارتش پاکستان اواسط اسفندماه گذشته اعلام کردکه این کشور برای مراقبت از مرزهای خود با ایران بخش ویژه ای در گردان نیروهای سپاه مرزی (FC) تشکیل داده و حضور فیزیکی نیروهای مرزی در بخش های مختلف نوار مرزی ایالت بلوچستان را نیز افزایش داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =