۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۹
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83465474
۵ نفر

برچسب‌ها

گردهمایی کودکان قرآنی در حصارک کرج

کرج – ایرنا - به مناسبت ماه محرم، کودکان و نوجوانان قرآنی محلات محروم منطقه حصارک کرج روز چهارشنبه درحسینیه باب الحوائج این منطقه گردهم آمدند.

به گزارش ایرنا، در این گردهمایی معنوی آیاتی از کلام الله مجید توسط تعدادی از کودکان و نوجوانان تلاوت شد.

این مراسم نورانی با حمایت خیرین و اداره کل بهزیستی استان البرز با هدف ترویج آموزه های دینی و قرآنی و تشویق کودکان و نوجوانان به فراگیری علوم قرآنی برگزار شد.

شوذر نوریان از مربیان قرآنی استان البرز در گردهمایی این قرآن پژوهان گفت: این کودکان و نوجوانان از فرزندان خانواده های کم بضاعت مالی منطقه حصارک کرج هستند که تحت پوشش آموزش های قرآنی قرار دارند.

وی ادامه داد: افزون بر حفظ آیات قرآنی ، دوره های مفاهیم و قرائت قرآن برای این کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

این مربی قرآنی اظهار داشت: خیرین با کمک بهزیستی استان البرز با شناسایی کودکان خانواده های محروم و نیازمند در منطقه حصارک برای آنان برنامه های آموزشی و قرآنی اجرا می کنند.

وی ادامه داد : تاکنون حدود ۴۵ کودک و نوجوان به عنوان قرآن پژوه در محلات حصارک کرج تحت پوشش آموزش های قرآنی قرار گرفته اند.

 هدف از اجرای برنامه آشنایی کودکان با قرآن و دروس دینی و گرایش مذهبی است که در قالب  برنامه و کلاس های حضوری و اردوهای تفریحی گنجانده شده است.

نوریان افزود حدود یک سال از فعالیت های قرآنی خیرین و بهزیستی البرز در منطقه حصارک کرج می گذرد و برای کودکان و نوجوانان برنامه های متنوع فرهنگی و قرآنی اجرا یا پیش بینی شده است.

 پیشگیری از بروزمشکلاتی چون اعتیاد، خشونت خانواده، طلاق و معضلات اجتماعی از برنامه های این حرکت ارزشمند فرهنگی است .

کودکان هشت تا ۱۳ ساله تحت پوشش این برنامه فرهنگی و مردم نهاد قرار گرفته اند.

در این مراسم که تعدادی از مسئولان بهزیستی البرز حضور داشتند با اهدای لوح سپا س و جوایزی کودکان شرکت کننده در آموزش های قرآنی تجلیل شدند.

منطقه محروم حصارک واقع در غرب کلانشهر کرج بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =