زیرساخت خدمات درمانی استان بوشهر نیازمند توسعه است

بوشهر- ایرنا - نماینده ولی‌فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر گفت: زیرساخت‌های خدماتی مانند بیمارستان‌های خصوصی، دولتی، عمومی، تخصصی و فوق تخصصی در فضای این استان کم است و بابد نسبت به توسعه آن اقدام شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در آیین افتتاح همراه سرای بیمار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر افزود: در این زمینه تا رسیدن به استاندارد بیمارستانی و تخت موردنیاز در استان بوشهر فاصله‌ داریم.
وی بیان کرد: توسعه بیمارستان، درمانگاه و سخت‌افزاری حوزه درمان و بهداشت و تجهیزات در استان بوشهر ضروری است که این کار به عنوان پیوست اجتماعی به دستگاههای اجرایی ابلاغ

شده که در این راستا  هر بیمارستانی که در بوشهر ساخته می‌شود باید همراه سرا داشته باشد.

صفایی بوشهری افزود: استان بوشهر با موقعیت استراتژیک خود مبدا صادرات ۹۵ درصد از نفت و ۶۴ درصد از گاز ایران است و با چنین منابعی زیبنده نیست استراحتگاه همراه بیمارانش در پیاده رو خیابان ها باشد.

وی یادآورشد: سهم استان بوشهر از همه مواهبی که به فضای ملی ارائه می‌کند کم است و در این بین باید در سطح ملی به این استان نگاه ویژه شود.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه و کشور حوزه بهداشت و درمان است و انسان‌محور پیشرفت و بزرگ‌ترین منبع ثروت جامعه است.

صفایی بوشهری افزود: اگر منبع ثروت کشور که همان انسان است دچار بحران بیماری شود دیگر توان حرکت جهت پیشرفت اجتماعی ندارد و به همین دلیل بهداشت و درمان کاری مهم و استراتژیک است.
وی ادامه داد: استان بوشهر همچنین به عنوان الگوی توسعه دانش بنیان ایران انتخاب‌ شده و دانشگاه‌ها و شخصیت‌های این استان به عنوان یک استان دانش بنیان و فرهنگی با پیشینه بالای تاریخی پرشکوه در ایران می‌درخشند.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =