۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۱
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83465457
۰ نفر
پروازهای بندرعباس- بوموسی افزایش می یابد

بندرعباس- ایرنا- در حال حاضر هفته‌ای دو پرواز از بندرعباس به بوموسی انجام می‌شود که طبق اعلام مسوولان استانداری هرمزگان، پنج پرواز در هفته به شمار پروازهای این مسیر اضافه می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار داشت: هم اکنون اقدامات لازم انجام شده و قرارداد پنج پرواز در هفته از بندرعباس به بوموسی به صورت رفت و برگشت در آستانه انعقاد با شرکت هواپیمایی ایران ایر و کیش ایر است.

نازنین شیبانی تذرجی بیان داشت: با توجه به تاکید استاندار در خصوص برقراری پروازهای متعدد از فرودگاه های استان، اقدامات لازم در زمینه راه اندازی مستمر پروازها به صورت هفتگی از دو فرودگاه ابوموسی و جاسک در حال انجام است.

وی افزود: در همین راستا در جلسه ای با حضور معاونت بازرگانی هواپیمایی جمهوری اسلامی به منظور برقراری پروازهای هفتگی بوموسی و جاسک پیگیری های لازم انجام شد.

تذرجی خاطرنشان کرد: برای راه اندازی و برقراری مستمر پروازهای جاسک نیز در حال رایزنی با شرکت های هواپیمایی هستیم و نتیجه را در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهیم کرد.

اواخر مردادماه امسال علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار استاندار هرمزگان خبر داد که افزایش پروازهای این استان در دستور کار قرار گرفته است.

در این دیدار توسعه پروازهای استان هرمزگان با برقراری پروازهای بوموسی - بندرعباس و تهران – جاسک در دستور کار قرار گرفت.

همچنین موافقت شد در راستای افزایش پروازها به سواحل شرقی کشور هفته‌ای دو پرواز از تهران به جاسک رفت وبرگشت برنامه‌ریزی شود.

شهرستان جاسک در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان و در کنار سواحل مکران واقع شده است.

شهرستان بوموسی شامل جزایر بوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فارور بزرگ و فارور کوچک است.

جزیره بوموسی با ۱۲ کیلومتر مربع وسعت به عنوان مرکز این شهرستان در آب های خلیج فارس و در فاصله ۷۵ کیلومتری بندرلنگه و ۵۷ کیلومتری شرق جزیره سیری واقع شده است.

جزیره بوموسی به لحاظ موقعیت جغرافیایی، دارای اهمیت بسیار زیاد و استراتژیک برای کشور است و از جنبه اهمیت دریایی به دلیل نزدیکی به آبراه های بین المللی و همچنین تردد شناورهای سنتی تجاری و صیادی در آبهای خلیج فارس از این منطقه به کشورهای حوزه خلیج فارس دارای اهمیت بسیاری است.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =