۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۲
کد خبرنگار: 1301
کد خبر: 83465454
۰ نفر

برچسب‌ها

از همبازی شدن زاهدی و کرم‌رودی تا تکذیب داریوش ارجمند

تهران- ایرنا- اعتراض داریوش ارجمند به تحریف سخنانش، همبازی شدن دیبا زاهدی و شادی کرم‌رودی و آغاز پخش مینی سریال «دریا نزدیک است» اهم اخبار امروز صدا و سیما است.

در این بسته رویدادهای مهمی که امروز در صداوسیما خبر ساز شد را بررسی می کنیم.

گفت‌وگو با تهیه کننده «روز واقعه» به بهانه اکران در «شب سینما»

مجله سینمایی «شب سینما» از مجموعه شب های هنر این هفته از حفظ زبان فارسی در سینما با نگاهی به سینمای مذهبی می گوید.

«شب سینما» با اجرای امیرحسن ندایی که پنجشنبه شب ها به صورت زنده از شبکه چهار پخش می شود این هفته (۱۴ شهریور) میزبان حمیدرضا شعیری نشانه‌شناس، معناشناس، کارگردان تئاتر و منتقد ادبی و هنری و بهروزی محمودی بختیاری زبان‌شناس و دانشیار پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران می شود و با آنها در خصوص حفظ زبان فارسی در سینما با نگاهی به سینمای مذهبی گفتگو می کند.

عرفان قاسمی مجری میز خبر علاوه بر مروری بر رخدادهای سینمایی هفته به صورت تلفنی با مرتضی شایسته تهیه کننده فیلم «روز واقعه» به بهانه اکران دوباره آن گفتگو می کند.

فیلم سینمایی «روز واقعه» در سال ۱۳۷۳ بر اساس فیلمنامه «روز واقعه» که بهرام بیضایی آن را در سال ۱۳۶۱ نوشته بود، ساخته شد.با گذشت ۲۵ سال از ساخت این فیلم به نظر می آید هنوز فیلمی تا این اندازه مهم و اثرگذار درباره عاشورا ساخته نشده است. بازی ماندگار بزرگان سینمای ایران، سناریوی به دور از شعار و خالصانه و موسیقی درخشان ساخته مجید انتظامی از ویژگی های «روز واقعه» است.

«شب سینما» به تهیه کنندگی حمیدرضا توسلی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که پنجشنبه ساعت ۲۲ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری مهمان «مصیر» می شود

برنامه «مصیر» شبکه چهار سیما امشب میزبان دکتر محسن اسماعیلی، عضو سابق شورای نگهبان و عضو مجلس خبرگان رهبری می شود.

پنجمین قسمت از ویژه برنامه هفت قسمتی «مصیر» امشب با موضوع «دین شناسی در اندیشه امام موسی صدر» به روی آنتن می رود. عطاالله بیگدلی مجری برنامه در این قسمت میزبان محسن اسماعیلی، عضو سابق شورای نگهبان و عضو مجلس خبرگان رهبری و استاد دانشگاه امام صادق (ع) می شود و با وی در این خصوص گفتگو می کند.

دین شناسی یکی از مهم ترین ابعاد شخصیتی امام موسی صدر می‌باشد. نگاه متفاوت امام صدر به دین، کاربردی دانستن آن و فاصله گرفتن از نگاه انتزاعی مرسوم  نشان دهنده اهمیت این موضوع در اندیشه ایشان و لزوم پرداختن به آن است. 
علاوه بر نگاه متفاوت امام صدر به دین نوع دعوت ایشان به دین علی الخصوص در جذب جوانان حائز اهمیت بسیاری است.  از دیگر مولفه های مهم در حوزه دین شناسی امام صدر می‌توان به اصالت کرامت و آزادی در انتخاب دین اشاره کرد. امام موسی صدر انتخاب دین را بر پایه دو اصل «کرامت» و «آزادی» می‌داند ومعتقد است. انسان باید در انتخاب دین آزادانه عمل کند. در این قسمت علاوه بر توجه به این دو مولفه و تشریح بیشتر آن به تشکیل جامعه متدین توسط امام

موسی صدر خواهیم پرداخت. امام صدر معتقد است ساختن یک جامعه متدین کاربردی تر از ساختن فرد متدین است.  
ب

ه اعتقاد محسن اسماعیلی: «در دین شناسی امام موسی صدر شاهد مشخص کردن  نسبت روحانی با جامعه و وظایف او هستیم. در نگاه امام موسی صدر دین امر انتزاعی نیست، بلکه کارکردی است. در واقع دین در خدمت انسان‌هاست و نه انسان در خدمت ادیان.»  

وی در این قسمت درباره این که لباس روحانیت باید لباس خدمت باشد، نه دعوت و لحن علما باید پیامبرانه باشد نه آمرانه و شبیه به سلاطین صحبت کرد. وی همچنین با اشاره به دو سال سکوت امام صدر و حضور ایشان در بین مردم در سال های اول زندگی شان در لبنان گفت؛ روحانیون باید در میان مردم باشند.

گفت و گوی بین الادیانی، نوع نگاه امام به سایر ادیان و پیروانشان ویژگی گفت و گو در میان ادیان و همچنین کارکردهای صنفی روحانیت، وظایف روحانیون نسبت به جامعه و... از دیگر موضوعات  امشب برنامه «مصیر» است.

«مصیر» به تهیه کنندگی کاوه امیری در هفت قسمت در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید و از شنبه تا چهارشنبه، هر شب ساعت ۲۰:۳۰ از این شبکه پخش می شود.

آغاز پخش «دریا نزدیک است» از ۱۴ شهریور

پخش مینی سریال «دریا نزدیک است» به کارگردانی علی مهدی پور در دهه اول محرم و از پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه از شبکه سه سیما آغاز می شود .

مجموعه کوتاه «دریا نزدیک است» به نویسندگی و تهیه کنندگی فرزین مهدیپور در ۶ قسمت ۴۵ دقیقه ای تولید شده است. این مینی سریال تولید سیمافیلم و از پنجشنبه هفته جاری ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه روانه آنتن شبکه سه می شود. 

بازیگرانی چون نادر فلاح، جهانگیر الماسی، علی طالب لو، مریم سرمدی، بهرام ابراهیمی،ابراهیم تمهید  ،عباس بارونی ،زهرا دایی  ، عباس بابا یی،شهین تسلیمی ، رضا فیاضی، محمد ساربان، مهرناز پشتیبان  و پوریا کاوه در این مینی سریال بازی کرده اند. 

در خلاصه داستان «دریا نزدیک است» آمده است: علی مراقب بیماران در حال احتضار است و در تلاش معاش برای خانواده‌اش، فراز و نشیب‌های را از سر می‌گذراند. او از کشاکش امواج گذشته است و ...

مینی سریال «دریا نزدیک است» از پنجشنبه ۱۴ شهریور روانه آنتن شبکه سه می شود  و باز پخش آن ۱:۳۰ بامداد ،۱۰ صبح و ۱۴:۳۰ بعداز ظهر روز بعد می باشد. 

ارجمند: من کی گفتم تلویزیون پول کثیف دارد که برخی تیترش کردند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت تلویزیون با بیان اینکه تلویزیون را خانه و ولی نعمت خود می داند گفت: من سال ها است با تلویزیون همکاری و بیش از ۵۰ هزار پلان برای تلویزیون بازی کرده ام و دلیل حضورم در تلویزیون مخاطب گسترده این رسانه و مردمی بودن آن است.

داریوش ارجمند با اشاره به اینکه با سابقه زیادش در تلویزیون می داند که پول های کلان جایی در برنامه سازی ها و سریال های تلویزیونی ندارد گفت: تهیه کننده ای با بودجه دولت سریالی می سازد که منفعت مالی ندارد، به آن پول اضافه نمی شود و فروشی وجود ندارد.

بازیگر نقش مالک اشتر با اشاره به مصاحبه ای که دیروز از او در یکی از خبرگزاری ها منتشر شده بود که به نقل از وی تلویزیون را مسئول جلوگیری از جا به جا کردن پول های کلان در تولید فیلم و سریال ها معرفی کرده بود گفت: حرف های من در آن مصاحبه هیچ ارتباطی به تلویزیون ندارد و نمی دانم غرض خبرنگار از انتشار این مطلب چیست. ارجمند با بیان اینکه انتشار این مطلب غلط خبرنگاری نیست گفت: یا خبرنگار حرف های مرا خوب نشنیده یا غرض ورزی در کارش بوده است.

این بازیگر که به زودی دو سریال «مرضیه» و «ستایش ۳» از وی در تلویزیون پخش می شود گفت: اشاره من در آن مصاحبه به پول های میلیاردی و بی پشتوانه ای است که بدون نظارت در شبکه نمایش خانگی دست به دست می شود و کارگردانی در یکی از برنامه های سینمایی به راحتی می گوید، من فیلمم را می‌سازم و کاری ندارم پولش از کجا آمده است. تهیه کننده ای که فسادش در دادگاه علنی اثبات و مشخص می شود فقط  ۳ میلیارد تومان پول بابت خرید خودرو برای منشی اش هزینه کرده است و بریز و بپاشی در پشت صحنه ساخت سریال نمایش خانگی اش بوده است که شنیدنی است.

ارجمند در ادامه گفت: هنرپیشه ای در یک سریال نمایش خانگی میلیاردی دستمزد می گیرد اما در تلویزیون از این خبرها نیست. 

داریوش ارجمند گفت: منظور من این نبود که تلویزیون این پول ها را می دهد! یا اینکه این پول های کثیف در تلویزیون دست به دست می شود. حرف های مرا وارونه جلوه داده اند و کاری که با مصاحبه من کرده اند خبرنگاری نیست.

دیبا زاهدی و شادی کرم‌رودی به «بوم و بانو» پیوستند

دیبا زاهدی و شادی کرم‌رودی به سریال «بوم و بانو» به کارگردانی سعید سلطانی، نویسندگی شعله شریعتی و اعظم بهروز و تهیه‌کنندگی آرمان زرین‌کوب پیوستند.

دیبا زاهدی و شادی کرم‌رودی اولین تجربه خود در تلویزیون را با «بوم و بانو» پشت سر می گذارند.

پیش از این، حضور مهدی احمدی، مسعود رایگان، بهنام تشکر، فریبا متخصص، ساغر قناعت در این سریال قطعی شده بود.

مسعود رایگان در این سریال ایفاگر نقش تیمسار افشار و بهنام تشکر نیز نقش سرهنگ سپنتا را برعهده دارد.

«بوم و بانو» به قلم شعله شریعتی و اعظم بهروز عاشقانه‌ای در هزار توی تاریخ است که در ۳۵ قسمت برای پخش از شبکه دو سیما تولید خواهد شد.

قصه این سریال در دوره پهلوی اول روایت می‌شود و بزنگاهی است از تلاقی عشق، سیاست و مذهب.

پس از سریال «ستایش»، «بوم و بانو» دومین مجموعه‌ای است که سعید سلطانی به عنوان کارگردان و آرمان زرین‌کوب در جایگاه تهیه‌کننده در آن با یکدیگر همکاری می‌کنند.

در خلاصه داستان «بوم و بانو» آمده است: در ایامی که عشق رهروان محرم به مسلخ برده می شود و شورشان به یغما می رود، عشقی بی آلایش سر بر می‌آورد که در دل طوفان بلایای زمانه به ابتلا کشیده می‌شود و در سایه تزویر و فریب بدخواهان تا مرز نابودی می رود اما در واپسین لحظات چون سیمرغی از میان خاکستر برمی خیزد ...

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =