۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 920
کد خبر: 83465399
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرعامل ایران خودرو: پرداخت تامین‌کنندگان قطعات نظام‌مند شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در نامه‌ای به مدیرعامل ساپکو دستور داد تا همه پرداخت‌ها به تامین‌کنندگان قطعات این گروه با راه‌اندازی سیستم محاسبه دقیق طلب و بدهی بر اساس شاخص‌های مالی و عملکردی سازندگان، نظام‌مند، شفاف و متمرکز شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایران‌خودرو، «فرشاد مقیمی» در این نامه پنج بندی همچنین دستور داد تا مدل جامع ارتباط با تامین‌کنندگان، توسعه و پیاده‌سازی شود.

در بند دیگری از این نامه، توسعه خودکفایی و تعمیق ساخت داخل مواد، قطعات و مجموعه های تولیدی در زنجیره تامین مورد تاکید قرار گرفته است.

تدوین دستورالعمل شاخص‌های تعیین MRP (برنامه ریزی مواد مورد نیاز) قطعات سازندگان و ایجاد کمیته راهبردی تعیین قیمت قطعات جاری و جدید، دو بند دیگر این نامه است که مقیمی پس از نشست مشترک با تامین کنندگان گروه صنعتی ایران خودرو دستور طرح‌ریزی و اقدام آن را به مدیرعامل ساپکو صادر کرد.

مقیمی در این نامه بر لزوم استفاده حداکثری از نظرها، تجربیات و همکاری انجمن های قطعه سازان در تدوین مکانیزم‌های یاد شده تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، موضوعی که در جلسه اخیر قطعه‌سازان با مدیرعامل جدید ایران خودرو مطرح شد و بر آن تاکید ویژه داشتند، عدالت در توزیع پول بود، به طوری که قطعه سازان معتقدند اگر پرداخت مطالبات قطعه سازان حداکثر ۱۲۰ روزه باشد همه خودروهای ناقص کف کارخانجات تکمیل و عرضه خواهند شد.

مطالبات قطعه سازان از خودروسازان اکنون به بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان رسیده است که ۹ هزار میلیارد تومان آن مطالبات معوق است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =