شورای پدافند غیرعامل آستارا بر ایمن سازی اماکن عمومی تاکید کرد

آستارا - ایرنا - شورای پدافند غیر عامل آستارا ایمن سازی اماکن عمومی، مراکز درمانی، بندر و بازار این شهرستان را در مقابل حوادث احتمالی خواستار شد و مسئولان امر را به آموزش و فرهنگ سازی در این رابطه فراخواند.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا روز چهارشنبه در جلسه شورای پدافند غیر عامل در فرمانداری گفت: آموزش پدافند غیر عامل در مدارس و دانشگاه ها مد نظر باشد و از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در این راستا استفاده شود.

سامان ساسانیان بیان کرد: از هفتم تا چهاردهم آبان ماه به مناسبت هفته پدافند غیر عامل ۵۰ برنامه در شهرستان آستارا برگزار خواهد شد و دستگاه های اجرایی با ارائه طرح های خود به فرمانداری، در این رابطه همکاری کنند. 

معاون فرماندار آستارا ترغیب دستگاه های اجرایی، نخبگان، مسئولان و مردم به ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل را از هدف های برنامه های هفته پدافند غیر عامل عنوان کرد. 

ساسانیان گفت: از طرح موضوع پدافند غیر عامل در کشور، حدود یک دهه می گذرد اما دستگاه های اجرایی به وظایف خود در این حوزه حساس، عمل نکرده اند. 

وی افزود: دانشجویان به تحقیق در حوزه پدافند غیر عامل سوق داده شوند و آگاهی مردم از ظرفیت زیر ساخت های آب، گاز، برق و راه از طریق مصاحبه مسئولان با رسانه ها، گام نخست تشریح پدافند غیر عامل است. 

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =