۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83465378
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ درصد پرونده‌های پلیس‌فتا مربوط به کلاهبرداری اینترنتی است

یزد - ایرنا- کارشناس سایبری پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: حدود ۹۰ درصد پرونده‌هایی که در این پلیس تشکیل شده در خصوص پرونده‌های مالی و مرتبط با کلاهبرداری‌های اینترنتی است.

ستوان جواد حمامی روز چهارشنبه در نشست کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر افزود: مردم باید اطلاعات لازم در خصوص نحوه حفظ ایمنی در فضای مجازی را کسب کنند و اجازه سوء استفاده به کلاهبرداران ندهند.

وی با اشاره به سوء استفاده از کارت‌های عابر بانک ادامه داد: مردم حساب پس‌انداز اصلی خود را از حساب خریدهای روزمره جدا کنند و اطلاعات کارت خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

به گفته کارشناس پلیس فتا یزد،  اعتیاد اینترنتی و انحرافات ناشی از استفاده ناصحیح از فضای مجازی در بین نوجوانان در حال افزایش است و خانواده‌ها در خصوص نحوه نظارت صحیح بر فرزندان خود اطلاعات کافی کسب کنند.

حمامی با اشاره به رواج نصب بدافزارها روی گوشی‌های همراه برای جاسوسی از شهروندان، دقت بیشتر در نصب برنامه‌های ناشناس روی گوشی‌های همراه را خواستار شد.  

کارشناس پلیس فتا افزود: شماره تلفن ۲۱۸۲۵۰۵۰ آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در خصوص مسائل و مشکلات مرتبط با فضای مجازی است.

استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار  نفر جمعیت دارد.

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =