شکوری: نظام هماهنگ آموزش و ارتقای مربیان فوتبال مصوب شد

تهران- ایرنا- سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که دستورالعمل نظام هماهنگ آموزش و ارتقای مربیان به تصویب اعضای هیات رییسه این نهاد رسیده است.

نشست هیات رییسه فدراسیون فوتبال امروز (چهارشنبه) به ریاست مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال و با حضور محمود اسلامیان، هدایت ممبینی، حیدر بهاروند، محمود شیعی، عبدالکاظم طالقانی، لیلا صوفی زاده و ابراهیم شکوری اعضای هیات رئیسه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه رئیس فدراسیون گزارشی در خصوص تیم‌ ملی فوتبال و سایر رده‌های سنی امید، نوجوانان، جوانان، تیم ملی فوتسال، فوتبال ساحلی و زیر ۱۴ سال دختران که در حال حاضر در اردو حضور دارند، ارائه کرد. همچنین درباره اعزام تیم‌ها به مسابقات برون مرزی تبادل اطلاعات شد.
 در این نشست دستورالعمل نظام هماهنگ آموزش و ارتقای مربیان نیز به تصویب اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال رسید.

به گزارش ایرنا، دستورالعمل نظام هماهنگ آموزش و ارتقای مربیان درصورتی که اجرایی شود، می‌تواند از چند نظر به رشد فنی مربیان فوتبال کشور کمک کند. زیرا امروزه، مربی کانون هدایت و رشد هر جامعه‌ای به خصوص در ورزش است و زمانی تلاش آنها به ثمر می‌نشیند که از دانش کافی برخوردار باشند. در سراسر جهان نیز به خصوص کشورهای صاحب فوتبال، رشد و ارتقاء مربیان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و سازمان‌های مختلف برای ارتقاء سطح کیفی و فنی مربیان با فدراسیون‌های ورزشی همکاری می‌کنند. این در حالی است که فدراسیون فوتبال ایران پیش از این کلاس مختلف دانش افزایی برای مربیان در سطوح مختلف برگزار کرده است. اما استفاده از مدرسان مطرح فیفا(فدراسیون جهانی فوتبال) می‌تواند در بازدهی بیشتر این دوره‌های آموزشی نقش بسزایی ایفا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =