۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۱
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 83465281
۰ نفر

برچسب‌ها

مرز اردن یکی از گذرگاه‌های ورود مواد مخدر به عراق

بغداد – ایرنا – کشف یک محموله جدید قرص های روان گردان در منطقه مرزی «الرطبه» از توابع استان الانبار، نشان داد که مرز مشترک با اردن به یکی از گذرگاه های ورود مواد مخدر به عراق تبدیل شده است.

سخنگوی وزارت کشور عراق در بیانیه ای امروز چهارشنبه اعلام کرد که بخش مبارزه با مواد مخدر و مواد روانگردان وابسته به فرماندهی پلیس استان الانبار با همکاری شعبه جرائم شهرستان الرطبه در یک عملیات ویژه توانستند محموله بزرگی از قرص های روان گردان را در این شهرستان کشف و ضبط کنند.

«سعد معن» در بیانیه اش خاطرنشان ساخته است که بالغ بر 47 هزار قرص روانگردان در جریان این عملیات کشف و ضبط شده است.

این اولین بار نیست که نیروهای امنیتی عراق، محموله های روانگردان در این استان هم مرز با کشور اردن کشف و ضبط می کنند.

در طول ماه ها و سال های گذشته در چند مورد نیروهای امنیتی عراق، با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر در این استان درگیر شده و توانستند مقادیر زیادی از مواد مخدر که عموما قرص های روان گردان بودند کشف و ضبط کنند.

باندهای قاچاق مواد مخدر در این استان گاهی مواد مخدر را در بسته بندهای خاصی مانند بسته نان تعبیه می کنند تا بتوانند از ایست های تفتیش و بازرسی امنیتی عراق عبور دهند.

 قرص های روانگردان در سال های اخیر به طور چشمگیر صادراتش به عراق تشدید شده و طبق گزارش دستگاه های امنیتی عراق بخش قابل توجهی از این قرص های روانگردان از طریق کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و بخشی از طریق اردن وارد عراق می شوند.

عراق اخیرا مبارزات جدی خود را با عاملان قاچاق و مصرف مواد مخدر در عراق آغاز کرده است.

برخی گزارش های جهانی حاکیست که مافیای بین المللی مواد مخدر با تغییر مسیر جهانی قاچاق مواد مخدر، عراق را در این مسیر  آن قرار داده و یکی از علل افزایش مواد مخدر در این کشور را ناشی از این تغییر مسیر می دانند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =