پلیس:‌ هنگام خرید اینترنتی اقلام سوگواری فریب نخورید

شیراز- ایرنا- رئیس پلیس فتا استان فارس با توجه به ایام سوگواری محرم، درباره شیوه جدید کلاهبرداران در فضای مجازی با عنوان فروش اقلام و اجناس ویژه این ایام با نصف قیمت، به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ حبیب اله رجبلی چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: امروزه در شبکه‌های اجتماعی شاهد روش‌های جدیدی از کلاهبرداری با عنوان فروش اقلام و اجناس مخصوص ایام محرم هستیم که در این شگرد مجرمانه، با ایجاد صفحات درگاه بانک جعلی (فیشینگ) به دنبال سرقت اطلاعات کاربران هستند.
رجبلی ادامه داد: در این روش مجرمان با درج آگهی‌های دروغین در شبکه‌های اجتماعی از قبیل فروش اجناس و اقلام این دهه با کمترین قیمت ، کاربران را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت و درنهایت به اطلاعات بانکی هموطنان دسترسی و شروع به برداشت می کنند.
این مقام انتظامی افزود: مردم باید دقت کافی داشته باشند تا در صورتی که قصد خرید اجناسی را دارند از طریق سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونی است اقدام کنند، و هرگز فریب آگهی‌های اغوا کننده را نخورند.
وی ادامه داد: از مردم درخواست دارم تا در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
۹۸۷۳/ ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =