۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۱
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83465189
۰ نفر
تنیسور بلغارستانی «فدرر» و رنکینگش را «یکجا» به تمسخر گرفت

تهران- ایرنا- تنیسور بلغارستانی با شگفتی‌سازی در تنیس اوپن آمریکا، قهرمان ۲۰ دوره گرند اسلم یعنی «راجر فدرر» را مغلوب کرد و به عنوان تنیسوری با پایین‌ترین رنکینگ در طول ۲۸ سال راهی نیمه نهایی این تورنمنت شد.

«گریگور دیمیتروف» که در رده هفتاد و هشتم رنکینگ جهانی قرار دارد و در تمامی هفت دیدار پیشین خود مقابل مرد سوئیسی تن به شکست داده بود، با بازگشتی دراماتیک در ورزشگاه آرتورآش نیویورک، فدرر را مبهوت کرد تا در نیمه نهایی حریف «دنیل مِدوِدف» روس شود.

دیمیتروف پس از این پیروزی اظهار داشت: فقط خوشحالم؛ تنها چیزی که به خودم می گفتم این بود که کم نیاورم؛ از لحاظ فیزیکی احساس به نسبت خوبی داشتم

دیمیروف برای نخستین بار به نیمه‌نهایی تنیس اوپن آمریکا صعود کرد و با رکورد پیشروی‌های قبلی خود در تورنمنت‌های معتبر (ویمبلدون ۲۰۱۴ و تنیس اوپن ۲۰۱۷ استرالیا) برابر شد.

پس از راهیابی «جیمی کانرز» رده صد و هفتاد و چهارمی به یک چهارم نهایی تنیس اوپن آمریکا در سال ۱۱۹۹، نیویورک هرگز شاهد صعود تنیسوری با رنکیگی چنین پایین به جمع چهار نفر پایانی نبود.

علاوه بر این، پس از صعود «رینر شوتلر» آلمانی و رده نود و چهارمی به نیمه‌نهایی یک گرند اسلم (ویمبلدون ۲۰۰۸)، دیمیتروف دومین تنیسوری است که با رنکینگی پایین به نیمه نهایی چنین تورنمنتی صعود می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =