اختصاص چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تهیه و تدارک نهاده‌های کشاورزی

تهران- ایرنا- هیات دولت در جلسه امروز چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تهیه و تدارک نهاده‌های کشاورزی و تأمین کود مورد نیاز بخش کشاورزی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار، به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهوری، مبلغ چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات به منظور تهیه و تدارک نهاده‌های کشاورزی و تأمین کود مورد نیاز بخش کشاورزی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار، به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اختصاص داد.

اصلاح حقوق ورودی برخی از ردیف های تعرفه ای کتاب مقررات صادرات و واردات

دولت در ادامه، با اصلاح و کاهش حقوق ورودی برخی اقلام شامل تعدادی انواع لوبیا، اندام های تکثیری رز، تخم نطفه‌دار و جوجه یک‌روزه بوقلمون گوشتی، کوبیده دربسته غیرخرده فروشی و چای سیاه و نیز ایجاد تعرفه برای برخی انواع لوبیا و بذر پیاز موافقت کرد.

مطابق این تصمیم، حقوق ورودی و تعرفه‌های اقلام فوق به میزان پنج درصد تعیین شد.

ارائه گزارش انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی سال دوم دولت دوازدهم

در ادامه جلسه، گزارش معاونت امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری درخصوص «انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی در سال دوم دولت دوازدهم» بررسی شد.

بطور کلی در سطوح مدیریتی سه‌گانه (عالی، میانی و پایه) تعداد مدیران زن از میزان ۱۳.۶ درصد در سال ۹۶ به ۱۸.۶ درصد در سال ۹۸ افزایش یافته است. همچنین رشدی ۳۶ درصدی را در انتصابات مدیران زن طی دو سال اخیر شاهد بوده‌ایم.

همچنین استان‌های بوشهر، گیلان، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان و البرز به ترتیب بیشترین درصد مدیران استانداری‌ها و مدیران کل دستگاهی زن در استان‌ها در سال ۹۸ را به خود اختصاص داده اند.

اختصاص اعتبار به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

دولت در جلسه امروز خود، به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه از طریق تأمین تجهیزات و امکانات مربوط با اختصاص مبلغ ۳۳۰ میلیارد ریال به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد.

بر همین اساس، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی، گزارش نحوه هزینه‌کرد اعتبار مذکور را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =