۱۶ مدال دستاورد دانشگاه شریف از المپیاد علمی دانشجویی

تهران- ایرنا- دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب ۶ رتبه اول، ۶ رتبه دوم و ۴ رتبه سوم در بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور شدند.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه شریف، دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف توانستند در بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور که همه ساله با هدف کشف استعدادهای درخشان دانشجویان کشور و تشویق و ترغیب آنها به مطالعه و تحقیق در دوران تحصیل و ایجاد فرصت‌های مناسب برای اعتلای علمی آنان برگزار می‌شود، عناوین نخست را به خود اختصاص دهند.
بنا بر این گزارش؛ سیدمحمدحسین شریفی کلهرودی، امین محرمی پور، آراد نصیری و مجید زاهدیان چهار دانشجوی دانشکده‌ فیزیک دانشگاه صنعتی شریف بودند که به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های اول، دوم، چهارم و پنجم رشته‌ فیزیک شدند.

 دانشجویان دانشکده‌ مهندسی کامپیوتر نیز با کسب عناوین اول تا پنجم این المیپاد خوش درخشیدند. محمدرضا دانشور املی، امیر کیوان محتشمی، فربد اکباتانی، سروش عبادیان و آرین تاجمیر ریاحی به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم رشته‌ی مهندسی کامپیوتر را به خود اختصاص دادند.
در رشته‌ ریاضی نیز رتبه‌های اول، دوم و چهارم به دانشجویان دانشکده‌ ریاضی دانشگاه صنعتی شریف اختصاص یافت و علی دائی نبی رتبه اول، مجتبی زارع بیدکی رتبه دوم و علی پیرحسینلو رتبه‌ چهارم این رقابت‌ها را از آن خود کرد.
رتبه اول و دوم رشته‌ شیمی نیز در دستان دانشجویان دانشکده‌ شیمی دانشگاه قرار گرفت و کسری اثنی عشری و مهدی عصاری موفق شدند دو مدال طلا و نقره‌ی این دوره از المپیاد شیمی را به دست آورند.
در رشته‌ مهندسی مکانیک نیز علیرضا درزی و محمد فتحی به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های دوم، سوم شدند.
احسان پژوهشگر در رشته‌ی آمار موفق به کسب عنوان نخست و مدال طلای بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی شد. همچنین سبا کریمی رتبه اول رشته مهندسی مواد و متالوژی ، محمدعلی کاشانی رتبه دوم رشته مهندسی عمران، امیرحسین افشارراد رتبه سوم رشته مهندسی برق، محمدعلی نقدی نسب رتبه چهارم رشته مهندسی شیمی را کسب کردند.
در رشته‌ی علوم اقتصادی نیز سیدمحسن روحانی و سیدجواد کاشی زاده از دانشگاه صنعتی شریف رتبه‌ سوم و چهارم این رشته را به خود اختصاص دادند.

تهمینه رجبی رتبه پنجم رشته مهندسی مواد و متالوژی، سیدمصطفی علی آبادی رتبه پنجم رشته شیمی و امیرمحمد یعقوبیان زاده رتبه پنجم رشته‌ مهندسی برق را کسب کردند.
نتایج رشته‌ی مهندسی صنایع تا کنون اعلام نشده است.

 دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در دوره‌ قبلی المپیاد موفق شدند با کسب چهارده مدال، رتبه‌ نخست بیست و سومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور را به دست آورند.

بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی در روزهای سوم و چهارم مردادماه سال جاری با حضور بیش از ۱۲۰۰ دانشجو در محل پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. علاقه مندان می‌توانند برای مشاهده‌ نتایج کامل المپیاد به نشانی اینترنتی  http://olympiad.sanjesh.org   مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =