۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 83465118
۰ نفر

برچسب‌ها

یک هزار بسته غذایی بین نیازمندان کردستان توزیع شد

سنندج - ایرنا - یک هزار بسته سبد غذایی که از محل موقوفات توسط اوقاف و امور خیریه کردستان تهیه شده بود از ابتدای امسال میان نیازمندان این استان توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان روز چهارشنبه در همایش امیدانه نیات وافقان شهرستان بانه با اشاره به ضرورت توجه به اجرای نیات وافقان اظهار داشت: تلاش می شود از همه منابع ممکن برای کمک به معیشت مردم محروم و نیازمند استفاده کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین محمد کاروند افزود: از محل موقوفات همچنین به ۱۵۰ هیات مذهبی از محل منابع ممکن مساعدت شده و طبق نیات واقفان خیر اندیش بازسازی و نوسازی مساجد نیز انجام می شود.

حجت الاسلام محمد کاروند مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان

وی گفت: باید وضعیت درآمد موقوفات بررسی شود و از محل در آمد موقوفات سرمایه گذاری را در کردستان بر اساس نیت واقفان در همه بخش ها توسعه دهیم البته برای اجرای نیات واقفان باید بیشتر هزینه کنیم و احیای موقوفات نیز انجام شود و از محل این درآمدها به توسعه  فرهنگی کمک کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین کاروند با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد نیات واقفان وقف بر مساجد است، یادآور شد: نیات واقفان در استان نشان از دغدغه دینی مردم است و احیا و گسترش مساجد و مکان های مذهبی اولویت مردم است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان اضافه کرد: امسال از محل درآمد موقوفات و پیرو نیات واقفین تعدادی از زندانیان جرایم غیر عمد نیز از زندان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه بسیاری از واقفان بیش ۱۵۰ سال پیش اموال خود را وقف کردند، افزود: واقفان خیر اندیش بزرگترین سرمایه گذاری را کردند و روزانه از خیرات این موقوفات بهره مند می‌شوند.
امسال در کردستان ۱۶ فقره وقف جدید انجام شده که ۱۲ فقره از این موقوفات مربوط به شهرستان بانه است.

در این مراسم ۲۰۰ بسته عذایی در قالب سبد کالا در بین مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه توزیع شد.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =