آبان ماه آخرین‌مهلت ارسال اثر به همایش کتاب سال حکومت اسلامی است

قم – ایرنا – دبیر علمی دومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی بابیان اینکه همایش مذکور در بهمن‌ماه امسال در قم برگزار می‌شود، گفت: نویسندگان و پژوهشگران تا پایان آبان ماه سال جاری فرصت دارند، آثار خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امین رضا عابدی نژاد روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: فقه حکومتی، اندیشه سیاسی و حقوق عمومی سه محور اصلی این همایش است.

وی افزود: محور فقه حکومتی با زیرمجموعه‌های «فلسفه، مبانی و مسائل کلان فقه حکومتی»، «فقه ساختارهای اجتماعی و نهادهای حکومتی»، «فقه قواعد و سیاست‌های اداره نظام» و «ولایت‌فقیه و نظامات سیاسی و اجتماعی» است. 

وی ادامه داد: برای محور اندیشه سیاسی نیز زیرمجموعه‌های «مبانی نظری اندیشه سیاسی در اسلام»، «فلسفه سیاسی اسلام»، «کلام سیاسی»، «اخلاق سیاسی در نظام اسلامی» و «جامعه‌شناسی و آینده‌پژوهشی سیاسی انقلاب اسلامی» در نظر گرفته‌شده است.  

قائم‌مقام مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی اضافه کرد: همچنین محور حقوق عمومی شامل «مبانی و مسائل حقوق اساسی اسلامی»، «حقوق بشر اسلامی»، «دولت اسلامی و حقوق عامه» و «حقوق بین‌الملل اسلامی» می‌شود.

وی شناسایی کتاب‌ها، پایان‌نامه‌ها و نویسندگان برتر حکومت اسلامی و معرفی آن‌ها به جامعه علمی و تشویق و حمایت از نویسندگان کتاب‌ها و پایان‌نامه‌های برتر حکومت اسلامی را ازجمله هدف‌های این همایش برشمرد.

وی افزود: کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب حکومت اسلامی، ترویج فرهنگ پژوهش‌های راهبردی در موضوع‌های حکومت اسلامی در میان حوزویان و دانشگاهیان و جهت‌دهی پژوهش‌های علمی حکومت اسلامی در جهت اولویت‌های نظام اسلامی از دیگر هدف‌های همایش مذکور است.  

عابدی نژاد گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش، می‌توانند ۲ نسخه از آثار مرتبط (کتاب و پایان‌نامه) را به همراه فایل الکترونیکی را به دبیرخانه همایش به نشانی؛ قم، میدان رسالت، دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی ارسال کنند.

وی گفت: نویسندگان و محققان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری به نشانی اینترنتی   http://www.rcipt.ir و یا کانال این همایش در پیام‌رسان ایتا به نشانی markazetahgheeghat@ مراجعه کنند و یا در قم با تلفن ۳۷۸۳۸۸۷۷ با پیش‌شماره ۰۲۵ تماس بگیرند. 

۷۴۰۶/  ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =