۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83465090
۰ نفر

برچسب‌ها

سن فرزندآوری زنان آلمانی به بالای ۴۰ سال رسید

تهران - ایرنا - آمارهای دولت آلمان نشان می دهد، متوسط سن فرزندآوری زنان این کشور به بالای ۴۰ سال رسیده است.

شمار نوزادان متولد شده در آلمان در سال گذشته میلادی ۲۶۰۰ نفر بیش از میزان نوزادان متولد شده در این کشور در سال ۲۰۱۷ بوده است.
اداره آمار فدرال آلمان (Statistische Bundesamt) با انتشار این آمار اعلام کرد در این میان شمار زنانی که در سن بالای ۴۰ سالگی صاحب فرزند می شوند نیز افزایش داشته است.
این در حالیست که فراوانی زنانی که در سن بیش از ۴۰ سالگی مادر می شوند نسبت به دهه 90 میلادی میلادی چهار برابر شده است.
بر این اساس میزان متوسط فرزندآوری هر زن آلمانی ۱.۵۷ است که بیشترین آن با ۱.۶۲ فرزند برای هر زن آلمانی در ایالت نیدرزاکسن بوده و کمترین آن نیز با ۱.۴۵ فرزند در شهر برلین ثبت شده است.
طبق این گزارش، ایالت هایی که جمعیت جوان بیشتری دارند شاهد موالید بیشتری بوده اند به طوری که هامبورگ با ۱۲ فرزند و برلین و برمن با ۱۱ فرزند در بین هر هزار نفر در صدر این ایالت ها قرار دارند.
آلمان پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا است که جمعیت آن بالغ بر ۸۳.۵۲ میلیون نفر در آخرین سرشماری سال ۲۰۱۹ بوده و از این میان ۴۲ میلیون جمعیت زنان و ۴۱ میلیون جمعیت مردان این کشور است.

این کشور که رتبه ۱۷ پرجمعیت ترین کشورهای جهان را داراست طی سال های اخیر موج گسترده ای از مهاجرت از خاورمیانه و شمال آفریقا را تجره کرده است.
آمارها نشان می دهد جمعیت آلمان از سال ۲۰۱۷ تا به امروز رشد چشمگیری داشته است.

همچنین تحقیقات علمی در آلمان نشان می دهد باروری با پیشرفت تحصیلی مرتبط بوده و زنان با تحصیلات پایین تر از فرزندان بیشتری برخوردار بودند و زنان دارای تحصیلات عالی تعداد فرزندان کمتری داشتند.
در عین حال از سال ۲۰۱۱ به بعد دیگر تفاوت چشمگیری بین آلمان شرقی و غربی در رشد جمعیتی دیده نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =