۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۹
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83465085
۱ نفر

برچسب‌ها

اقلام مورد نیاز هیات‌های مذهبی همدان تامین شد

همدان - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از تهیه و تدارک اقلام مورد نیاز برای ادای نذر و نیاز هیات‌های مذهبی استان خبر داد و گفت: در همین ارتباط برنج، گوشت، روغن و شکر به میزان کافی برای ماه محرم و صفر تامین شده است.

حمیدرضا متین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اقلام مورد نیاز هیات های مذهبی در ماه محرم و صفر تامین شده و مردم می توانند بدون دغدغه مایحتاج خود را تهیه و نذورات خود را ادا کنند.

وی از تهیه ۶۹۰ تن برنج هندی به همین منظور خبر داد و افزود: هم اینک این میزان برنج در انبارهای استان موجود است و هیات های مذهبی برای دریافت حواله باید مراجعه کنند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: قیمت این برنج با نرخ بازار هفت هزار تومان تفاوت دارد و برای هیات های مذهبی صرفه اقتصادی دارد.

متین خاطرنشان کرد: شکر به میزان کافی تدارک دیده شده و به قیمت سه هزار و ۲۵۰ تومان به متقاضیان تحویل می شود.

وی به تهیه روغن اشاره کرد و گفت: با همکاری شرکت کشت و صنعت خزل نهاوند بخشی از نیاز استان با تخفیف ۲۰ درصد در حلب‌های ۱۶ کیلویی تامین شده و در حال توزیع است.

متین یادآوری کرد: گوشت قرمز ران و سردست به قیمت ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان تامین و بین هیات‌های مذهبی متقاضی توزیع می شود و در صورت تمایل به گوشت مرغ نیز توان تهیه و تدارک این قلم را نیز داریم.

چای هم از نیازهای هیات های مذهبی است که به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان در حال پیگیری است و بی تردید با اختلاف قیمتی که با بازار دارد، مورد استقبال چشمگیر قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: این اقلام در ماه‌های محرم و صفر با هدف تنظیم بازار، جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و حمایت از هیات‌های مذهبی برای کاهش دغدغه تامین مواد مصرفی برای ادای نذری توزیع می‌شود و در صورت درخواست بیشتر هیات‌ها، سهمیه جدید اعلام می کنیم.

۷۵۲۷/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =