برگزیدگان بوشهری سیزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان تجلیل شدند

بوشهر-ایرنا- در آیینی از هفت نفر هنرمند بوشهری برگزیده سیزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان تجلیل شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر روز چهارشنبه در این آیین گفت: موسیقی برانگیخته از فرهنگ، آداب و رسوم و بوم و زیست یک منطقه و از مهم‌ترین ارکان یک ملت و قوم است.   

فاطمه کرم پور افزود: موسیقی زبان دوم هر قوم است که باید با ارتقا بخشیدن، حفظ و نگهداری و ترویج آن تلاش مضاعف داشته باشند.

وی یادآورشد: حمایت از موسیقی بومی و محلی از اولویت‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر است.

کرم پور تصریح کرد: باتوجه به پتانسیل استان بوشهر در موسیقی نواحی و بومی انتظار داریم با تدوین یک برنامه ویژه توسط انجمن موسیقی استان و همکاری موسسات موسیقی در آینده شاهد درخشش هنرمندان بیشتری در جشنواره‌ها باشیم.

وی اضافه کرد: در این دوره از جشنواره موسیقی جوان از استان بوشهر اتفاقات خوبی رقم خورد به گونه ای که از بین ١٥ هنرمند پذیرفته شده، ٧ نفر موفق به کسب عنوان در بخش‌های مختلف شدند.  

کرم پور ادامه داد: حضور هنرمندان استان در این جشنواره نسبت به سال گذشته ٥٠ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: راهیابی جوانان و نوجوانان استان به جشنواره و کسب عنوان مایه مباهات برای این استان است.

وی افزود: حضور خانواده‌ها در این آیین نشان از حمایت و توجه به فرزند و هنر این منطقه و موجب دلگرمی برای مسئولان است.

در این آیین از عرفان سعیدی، آینا جاشویی، مبین مظلوم‌زاده، رضا زارع، صادق خیاطی‌فرد، ماهان فولادی و محمد جواد نجیبی با اهدا لوح سپاس و هدایا تقدیر شد.

۷۲۰۸/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =