۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 2147
کد خبر: 83465067
۰ نفر

برچسب‌ها

کانون ناشنوایان کرمانشاه فضای کافی برای فعالیت ندارد

کرمانشاه- ایرنا- رئیس کانون ناشنوایان استان کرمانشاه گفت: کانون ناشنوایان کرمانشاه دارای مشکلاتی از جمله نداشتن فضای کافی برای فعالیت است که در این زمینه نیازمند توجه هستیم. 

به گزارش ایرنا، جمیل کلانتری روز چهارشنبه در دیدار با اعضای کانون ناشنوایان استان، با اشاره به مشکلات مددجویان ناشنوا، تخصیص نیافتن پلاک خودرو معلولان به ناشنوایان را از دیگر مشکلات این قشر عنوان کرد و خواستار پیگیری این مشکل توسط مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه شد.

وی ناشنوایان را مظلوم ترین افراد جامعه دانست و گفت: فرهنگ سازی توجه به ناشنوایان در جامعه و همچنین اشتغال آنها از دیگر مشکلات این قشر به شمار می رود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه نیز از پیگیری های جدی برای رفع اشتغال مددجویان خبر داد و گفت: مشکلات جامعه معلولان بسیار است و به دلیل کمبود اعتبارات ما با استفاده از ظرفیت خیرین و براساس نیت خیرخواهانه آنها کمک را بین مددجویان تقسیم می‌کنیم.

فاطمه رضوان مدنی افزود: تمام تلاش ما خدمات دهی به مددجویان و رفع مشکلات آنهاست و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزیم.

تعداد ناشنوایان استان کرمانشاه پنج هزار و ۹۴۹ نفر می باشد، بهزیستی ۲ مرکز روزانه آموزشی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا در کرمانشاه دارد.

۷۰ درصد متولدین ناشنوا نتیجه ازدواج فامیلی و ژنتیکی هستند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.

۷۴۶۰/۸۰۶۶