مردم فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را به صورت بسته‌بندی تهیه کنند

اردبیل - ایرنا - اداره کل دامپزشکی استان اردبیل از مردم خواست فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را به صورت بسته‌بندی تحت نظارت دامپزشکی تهیه نموده و به هنگام خرید از ممهور بودن گوشت به مهر بهداشتی اطمینان حاصل نمایند.

به گزارش ایرنا، اداره کل دامپزشکی استان اردبیل روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با عنایت به فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و افزایش تقاضا برای تهیه فرآورده‌های خام دامی از جمله گوشت قرمز ، سفید و آلایش گوشتی برای تامین نذورات مردم فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را به صورت بسته‌بندی تحت نظارت دامپزشکی تهیه نموده و به هنگام خرید از ممهور بودن گوشت به مهر بهداشتی دامپزشکی اطمینان حاصل نمایند.

در این اطلاعیه آمده است: در ایام خاص نظیر دهه محرم و ایام سوگواری بویژه روزهای تاسوعا و عاشورا شیعیان و شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین براساس سنت حسنه و دیرینه خود اقدام به ذبح دام قربانی و نذری در جلو و مسیر دستجات عزاداری، هیات‌های مذهبی ، حسینیه‌ها ، تکایا می‌نمایند که در این راستا به منظور پیشگیری از برخی بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام از جمله بیماری تب کریمه کنگو توصیه می‌شود دام‌های نذری مورد بازرسی بهداشتی واقع شده و در چرخه مصرف انسانی وارد گردند.

همچنین در این اطلاعیه تشریح شده است: گروه‌های ثابت و سیار دامپزشکی استان در این ایام در آماده‌باش کامل بوده و در زمینه نظارت بهداشتی و شرعی بر لاشه دام‌های نذری سوگواران فعالیت خواهند نمود.

مردم و عزاداران می‌توانند با مراجعه به گروه‌های ثابت و سیار دامپزشکی از سلامت دام قربانی خود اطمینان حاصل نمایند.

 اداره کل دامپزشکی استان در ادامه این اطلاعیه آورده است: تمام کشتارگاه‌های استان در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی فعال بوده و مردم و عزاداران می‌توانند دام نذری خود را به کشتارگاه انتقال و از خدمات بهداشتی رایگان استفاده نمایند، در این کشتارگاه‌ها علاوه بر ذبح دام نذری ، کلیه فرآیندهای آماده‌سازی لاشه به صورت کاملا بهداشتی انجام شده و از آلودگی زیست‌محیطی در معابر و خیابان‌ها جلوگیری بعمل می‌آید.

شماره تلفن ۳۳۳۹۴۸۰۰  اداره کل دامپزشکی آماده دریافت گزارشات مردمی می‌باشد.

به حداقل رساندن شیوع بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام و کاهش مسمومیت‌های غذایی ، اطمینان شهروندان از سلامت فرآورده‌های خام دامی مصرفی و ارتقای سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای  این طرح در این می‌باشد.

۶۱۳۰/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =