باورهای دینی در بخش تعاون تقویت شود

خرم‎آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‎آباد گفت: فرهنگ تعاون و باورهای دینی در این بخش در جامعه باید تقویت شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد میر عمادی روز چهارشنبه به مناسبت هفته تعاون در جمع تشکل های تعاونی و تعاونگران لرستان افزود: کار جمعی و تعاونی باعث می شود، آسیب ها و فسادها کمتر و مراقبت ها بیشتر شود.

وی با بیان اینکه سلامت اقتصادی در سایه تعاون است اظهار داشت: تعاونگران، اداره کار، مسوولان و دولت وظیفه مهمی برای ترویج کار جمعی و تعاونی دارند.

وی بیان کرد: برای داشتن اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و سلامت اقتصادی باید به سمت تعاون برویم.

نماینده ولی فقیه در لرستان اضافه کرد: اگرچه  تعاون یک ضرورت برای جامعه است و  اجتماع بدون تعاون نمی تواند باشد اما این بخش هنوز در جامعه ما شناخته شده نیست.

وی با اشاره به فرهنگ تعاون در بین مردم ادامه داد: امروز مردم ایران در برابر استکبار جهانی یکپارچه هستند و تحریم دشمن در برابر اراده جمعی ملت ایران کارساز نیست.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اساس زندگی تعاون است، گفت: ما ارزش کار تعاونی را درک نکردیم چون به کار جمعی و اشتراکی عادت نداریم، سعی می کنیم هر کدام به تنهایی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه تعاون باعث آسایش، آرامش، امنیت و رشد جامعه می شود، افزود: تعاون آثار فراوانی در جامعه بدنبال دارد بطوری که یکی از آثار تعاون گسترش همدلی، صمیمیت و صفا است.

امام جمعه خرم آباد اظهارداشت: امروز انتخابات نمونه ای از تعاون است و ملت می توانند در سایه تعاون سرنوشت خود را تعیین کنند.

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز در این نشست گفت: هفته تعاون فرصتی است برای بیان ظرفیت ها و قابلیت های این بخش اقتصادی، تا نسبت به تبلیغ و ترویج کار گروهی و جمعی که مورد تاکید کسانی است که به نوعی با مسایل اقتصادی سرو کار دارند اقدام شود.

علی آشتاب افزود: در کنار هم قرار گرفتن سرمایه های مادی و فکری انسانها زمینه شکل گیری یک غایت انسانی را موجب می شود و بهترین جا برای شکل گیری کار گروهی بخش تعاون است.

وی با بیان اینکه در لرستان ۲ هزار و ۸۰۰ تعاونی فعالیت دارند، اظهارداشت: جمعیت شاغل در این تعاونی ها حدود ۲۸ هزار نفر هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: در حوزه روابط کار بیش از ۵۰ درصد دعاوی بین کارگر و کارفرما در استان به صورت سازشی حل می‌شوند.

آشتاب به کاهش آسیب‌های اجتماعی در قالب طرح «کاج» در استان اشاره کرد و ادامه داد: برای سالم سازی محیط برنامه‌ها یی در دستور کار قرار گرفته است.

۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =