۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83465041
۰ نفر

برچسب‌ها

نرخ اتهام در استان مرکزی منفی است

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: نرخ اتهام، وقوع جرم به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در این استان منفی است.

به گزارش ایرنا ،« حجت الله درودگر» روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از مرکز مهر خانواده در خمین افزود: نرخ اتهام در استان منفی ۲ و سه دهم درصد است و این نرخ در خمین نسبت به استان بیشتر است.

وی ادامه داد: سه هزار و ۸۰۴ واقعه ازدواج در استان مرکزی از ابتدای سال تاکنون ثبت شده که نسبت به سال گذشته پنج درصد کاهش دارد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: چهار و یک دهم درصد وقوع طلاق در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی افزود: در پدیده طلاق ،بیشترین آسیب به فرزندان وارد می شود.

درودگر تصریح کرد: قانونگذار برای هر کدام از والدین حق ملاقات فرزند در زمان طلاق را در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: ملاقات فرزند باید در یک محیط امن و بدون هرگونه آسیب های احتمالی انجام شود و بر این اساس در قانون حمایت از خانواده قوه قضائیه وظیفه ایجاد مرکز ملاقات متناسب با روحیه فرزندان را برعهده دارد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: در این راستا از سال ۱۳۹۶ راه اندازی مراکز مهر با محوریت ملاقات والدین و فرزندان در استان آغاز شده است.

درودگر با بیان اینکه تاکنون ۴ مرکز مهر خانواده در استان راه اندازی شده افزود: این مراکز شامل ۲ مرکز در اراک،یک مرکز در ساوه و یک مرکز در خمین می شود.

وی خاطرنشان کرد: این مراکز تنها مکان ملاقات نیستند بلکه خدمات مشاوره و مددکاری نیز ارائه می دهند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی تصریح کرد:از ابتدای سال تاکنون ۴۰۶ فقره پرونده ملاقات در استان مرکزی تشکیل شده است.

درودگر افزود: ۲ هزار و سه ملاقات انجام شده و یکهزار و ۲۸۰ خدمت مشاوره ای نیز ارایه شده است.

 وی سازشهای زوجین را پنج مورد بیان کرد و ادامه داد: ۱۶ بازدید از وضعیت منزلی که کودک در آن نگهداری می شود، انجام شده است.

قایم مقام مدیرکل دادگستری استان مرکزی نیز در این آیین گفت: نداشتن مهارت مهمترین عامل طلاق است و این مهارت ها باید توسط نهادهای متولی آموزش داده شود.

« فرشید محمد حسینی طاهری » افزود: نهادهای حامی فرزندان طلاق می توانند مشکلات این افراد را کاهش دهند  و از انحرافات آنها در جامعه جلوگیری کنند.

فرماندار خمین نیز در این آیین گفت: انتظار می رود راه اندازی مرکز مهر خانواده زمینه کاهش آسیب های پدیده طلاق در این شهرستان را فراهم کند.

«احمد طهرانی» افزود: برخلاف اقداماتی نظیر برگزاری کارگاه های آموزشی و مشاوره های قبل از ازدواج، نرخ طلاق در خمین در حال افزایش است.

وی ادامه داد: برنامه ریزی به منظور ازدواج پایدار جوانان و رفع عواملی نظیر بیکاری و اعتیاد می تواند آمار طلاق در این شهرستان را کاهش دهد.

مرکز مهر خانواده در زمینی به مساحت ۷۰ متر مربع و اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث و تجهیز شده است.

در این مرکز ۲روانشناس و ۲ مددکار خدمات مشاوره ارایه می دهند.

خمین در جنوب استان مرکزی، ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.

۹۹۳۰/۳۰۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =