بخشی از جنگل‌های بخش مرزن آباد چالوس آتش گرفت

نوشهر - ایرنا - بخشی از جنگل‌های منطقه کوهستانی بخش مرزن آباد شهرستان چالوس امروز چهارشنبه آتش‌ گرفت که با ورود بموقع نیروهای منابع طبیعی مهار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: آتش سوزی در منطقه جنگلی طویر مرزن آباد و در ارتفاع حدود ۵۰۰ متری از سطح دریا رخ داده است .

مهرداد خزایی افزود : به محض اطلاع از وقوع آتش سوزی دو اکیپ از نیروهای منابع طبیعی به  همراه دو دستگاه خودروی آتش نشانی و نیروهای مردمی به محل اعزام و موفق شدند آتش را مهار و خاموش کنند.

وی با اعلام این که به دلیل وزش شدید باد، مهار آتش بسختی انجام شد، گفت: نیروهای منابع طبیعی با وجود خاموش کردن آتش برای جلوگیری از شروع مجدد آتش سوزی  در منطقه حضور دارند.

خزایی عامل انسانی مهمترین دلیل بروز آتش سوزی در جنگل های منطقه دانست و افزود:  براورد اولیه نشان می دهدد که حدود ۲ هکتار از اراضی جنگلی منطقه به صورت سطحی دچار خسارت شد.

درختان جنگل های منطقه مرزن آباد چالوس عموما از گونه سرو نقره ای ، زربین بلوط ، افرا و ممرز هستند.

حوزه منابع طبیعی شهرستان چالوس ۱۶۱ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۹ هزار هکتار آن جنگل و ۵۳ هزار هکتار مرتع است. مجموع مساحت آبادی ها و مستثنیات این منطقه نیز در حدود ۲۹ هزار هکتار برآورد می شود.

/۱۶۰۲/۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =