گل به خودی هواداران اینتر با حمایت از توهین نژادپرستانه به «لوکاکو»

تهران- ایرنا- هواداران افراطی باشگاه اینترمیلان موسوم به «کِروا نورد» با انتشار بیانیه‌ای در صفحه فیسبوک مدعی شدند که توهین به‌اصطلاح نژادپرستانه به «روملو لوکاکو» از سوی هواداران کالیاری در واقع نژادپرستی نبوده و نوعی ادای احترام بود.

لوکاکو که ماه گذشته با قراردادی رکوردشکن اولدترافورد را به مقصد سن‌سیرو ترک کرد، پس از گلزنی در پیروزی ۲ بر یک هفته جاری نزاتزوری مقابل کالیاری، به نظر می‌رسد که از سوی هواداران میزبان هدف توهین‌های نژادپرستانه قرار گرفت.

بدنبال این اتفاق و با توجه به اینکه هواداران کالیاری پیش‌تر سابقه بروز چنین رفتاری را علیه بازیکنان سیاهپوست داشتند (به ویژه «سالی مونتاری» و «بلیز ماتوئیدی»)، مهاجم بلژیکی اینتر از بازیکنان خواست تا برای مقابله با تبعیض «متحد» شوند.

با این وجود، فرقه افراطی هواداران اینتر با انتشار نامه‌ای سرگشاده در صفحه فیسبوک خود پاسخ اظهارات خرید تازه‌وارد تیم خود را داد.

در حقیقت، «کروا نورد» از هواداران کالیاری حمایت کرده و مدعی شدند که نژادپرستی «مشکلی واقعی» در ایتالیا محسوب نمی‌شود.

در نامه مذکور آمده است: سلام روملو؛ به نیابت از «کروا نورد» برای تو می‌نویسیم؛ بله همان کسانی که ورود تو به میلان را خوشآمد گفتند.  متاسفیم که فکر کردی آنچه در کالیاری رخ داد، نژادپرستی بود؛ باید درک کنی که ایتالیا مانند سایر کشورهای شمال اروپا که نژادپرستی در آنها مشکلی واقعی محسوب می‌شود، نیست.

این گروه در ادامه نامه مدعی شد که شعارهایی از قبیل آنچه از سوی هواداران کالیاری سر داده شده است، برای آنها (هواداران ایتالیایی) به مثابه ابزاری برای کمک به تیم بوده و تاکید کرد: نه ما و نه هواداران کالیاری هیچ‌کدام نژادپرست نیستیم.

«کروا نورد» در تلاش برای توضیح یا توجیه شعارها، مدعی شد که لوکاکو به واسطه استعدادش که وی را به تهدیدی برای کالیاری بدل کرده در جریان آن دیدار برجسته و از سایر بازیکنان سوا شده است.

در پایان این نامه آمده است: خواهش می‌کنیم به این رفتار ایتالیایی‌ها از نگاه احترام نگاه کن، چرا که آنها (هواداران کالیاری) به معنای واقعی کلمه از تو بابت گل‌هایی که ممکن است برابر تیم‌شان بزنی، واهمه دارند و نه به این دلیل که از تو متنفرند یا نژادپرست هستند.

 این گروه بر این باور است که ادعاها مبنی بر نژادپرستی ایتالیایی‌ها با پررنگ کردن مشکلی که در واقع در این کشور وجود ندارد  از سرکوب هواداران فوتبال حمایت می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =