معرفی جانشین حاجتی در دستور کار شورای شهر شیراز

شیراز-ایرنا- سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: جانشین مهدی حاجتی عضو این شورا که در حبس به سر می‌برد، هفته آینده معارفه می‌شود.

سعید نظری چهارشنبه در این زمینه گفت: آیین معارفه محمد تقی تذروی به عنوان عضو جانشین عضو غایب شورا، در جلسه علنی چهارشنبه  ۲۰ شهریور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به نامه فرماندار شیراز مبنی بر برگزاری مراسم معارفه تذروی در اولین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز، پس از تعطیلات این نهاد و طی بیش از دوماه از غیبت مهدی حاجتی در شورای اسلامی شهر، به صورت رسمی برگزار خواهد شد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شیراز  گفت: علی راستگو، دومین عضو علی البدل شورای شهر از حضور در این پارلمان شهری انصراف داده است و این جایگاه به محمد مهدی تذروی سومین عضو علی‌البدل اختصاص می‌یابد.

پیش از این، یک حقوقدان گفته بود که علی راستگو عضو علی‌البدل شورا باید در صحن شورا حضور یابد و موضوع استعفای خود را مطرح کند و سپس نوبت به معارفه سومین عضو علی‌البدل شورا برسد. 

شورای اسلامی شهر شیراز ۱۳ عضو دارد.

مهدی حاجتی نفر سیزدهم راه یافته به پنجمین دوره شورای شهر شیراز ۱۲ خرداد ۹۸ بازداشت و روانه زندان شد.

حاجتی پیش از این نیز پنجم مهرماه ۹۷ بازداشت اما ۱۵ مهرماه این سال با قرار وثیقه دو میلیارد ریالی آزاد شد اما به گفته مسئولان قضایی رسیدگی به پرونده وی ادامه داشت.

وی به یکسال زندان و همچنین تبعید به یکی از شهرهای خارج از استان فارس محکوم شده است.

۹۸۷۳ /۱۸۷۶ 

اخبار مرتبط