دانشگاه خلیج فارس و مونتان اتریش تفاهمنامه همکاری امضا کردند

بوشهر-ایرنا- رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: هسته تحقیقاتی این دانشگاه با دانشگاه مونتان اتریش در زمینه‌های پژوهشی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

عبدالمجید مصلح روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در این راستا تفاهمنامه همکاری سه جانبه‌ای برای همکاری پژوهشی بین رضا آذین به عنوان مدیر هسته پژوهشی گاز میعانی و مدیریت کربن، شهریار عصفوری مدیر هسته پژوهشی نانو زیست فناوری کاربردی از دانشگاه خلیج فارس با پروفسور مارکوس لهنر مدیر گروه تحقیقاتی فناوری فرایند از دانشگاه مونتان اتریش امضا شد.

وی بیان کرد: براساس این یادداشت تفاهم، دانشجویان تحصیلات تکمیلی این گروه‌های تحقیقاتی می‌توانند علاوه بر بهره مندی از خدمات راهنمایی و مشاوره طرف مقابل، از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود در آزمایشگاه‌های یکدیگر نیز برخوردار شوند.

گفتنی است تیمی از استادان و دانشجویان دانشگاه خلیج فارس و مونتان لئوبن اتریش سال ۹۶ از ظرفیت‌های دو دانشگاه‌ بازدید و تورهایی علمی در این زمینه برگزار کردند.

دانشگاه مونتان در سال ۱۸۴۰ میلادی در شهر لِئوبن اتریش پایه گذاری شده و به عنوان یکی از دانشگاه‌های فنی این کشور با درجه کیفی عالی است.

این دانشگاه در زمینه فنی و مهندسی و به ویژه رشته‌های معدن، نفت و گاز، شیمی و متالورژی فعالیت می‌کند.

دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز سال ۱۳۷۱ تاسیس شده و اکنون حدود هفت هزار دانشجو در ۲۹ رشته کارشناسی، ۴۸ رشته کارشناسی ارشد و ۱۳ رشته دکتری دارد.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =