۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 2197
کد خبر: 83464975
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵ تن کود شیمیایی خارج از شبکه رسمی در شهرستان طارم توقیف شد

زنجان - ایرنا - با تلاش بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و همکاری مدیریت جهاد کشاورزی طارم ۲۵ تن کود شیمیایی خارج از شبکه رسمی در این شهرستان کشف و ضبط شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طارم در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این محموله کشف شده معادل ۵۰۰ کیسه کود شیمیایی فسفات دی آمونیوم و در حال توزیع به کشاورزان در محل زمینهای کشاورزی بود که با هماهنگی اکیپ بازرسی ۲ اداره متولی توقیف و جمع آوری شد.
حمید واعظی اظهار داشت: افراد سودجو محموله کود شیمیایی را با سود بالا و خارج از شبکه رسمی توزیع در شهرستان طارم و بدون هماهنگی دستگاههای متولی به کشاورزان این شهرستان فروخته بودند.
واعظی ارزش این محوله ها را یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: پرونده عوامل خاطی برای رسیدگی بیشتر و همچنین تشخیص کیفیت کودهای شیمیایی به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است.
وی تاکید کرد: کودهای شیمیایی موردنیاز کشاورزان توسط عوامل و کارگزاران تعاونی و بخش خصوصی دارای مجوز تنها با قیمت یارانه ای دولت قابل توزیع است.

شهرستان طارم با ۴۷ هزار نفر جمعیت (حدود ۵ درصد جمعیت و ۱۰ درصد مساحت استان زنجان) در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استانهای قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.
۹۸۸۶/۶۰۸۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha