عمل به نیت واقفان مهمترین رکن نهادینه شدن فرهنگ وقف است

سنندج - ایرنا - امام جمعه بانه گفت: تشویق مردم به وقف و ادای صحیح نیت واقفان در مورد موقوفه‌ها امری ضروری بوده و عمل به نیت آنان مهمترین رکن نهادینه شدن این فرهنگ است.

ماموستا عبدالله حیدری روز چهار شنبه در همایش امینانه نیات وافقان بانه با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم سنت حسنه وقف بیش از پیش در جامعه رواج پیدا کند اظهار داشت: بخش زیادی از نیات وقف‌کنندگان در این شهرستان وقف بر مساجد است که باید این سنت به دیگر بخش های جامعه رواج یابد.

وی اضافه کرد: بانه از امن‌ترین شهرهای کشور است و این امنیت به همت نیروهای نظامی و انتظامی و همکاری مردم شکل گرفته که باید برای حفظ این امنیت تلاش و همکاری بیشتری داشته باشیم.

ماموستا حیدری افزود: در زمان کنونی موضوعات متعددی برای این فرهنگ وجود دارد که وقف در امور فرهنگی، پزشکی، علمی ، آموزشی، محیط زیست و ترویج دین از جمله آنان است.
وی با اشاره به آیه ۴۶ سوره مبارکه کهف و لزوم توجه به باقیات و صالحات اضافه کرد: به فرموده پیامبر اکرم(ص)، آنچه پس از مرگ باقی می ماند، صدقه جاریه، اولا و عمل صالح است که سودش به دیگران برسد.

آرمان شریفی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بانه
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بانه نیز در این همایش با اشاره به وظایف اوقاف در زمینه اجرای دقیق نیت‌های واقفان گفت: مهمترین دغدغه ماموستایان دینی این شهرستان اجرای دقیق نیت وافقان است.

آرمان شریفی افزود: ماموستایان دینی بانه بر اجرای نیت واقفین نظارت می‌کنند و این امر با دقیق اجرا می شود.

وی افزود: امسال در کردستان ۱۶ مورد وقف انجام شده که ۱۲ مورد آن مربوط به شهرستان بانه است.

در این مراسم ۲۰۰ بسته غذایی بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی شهرستان بانه توزیع شد.

شهرستان بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتر غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹ / ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =