جوانمردی: راهبرد زندگی ورزشی‌ام بر محور قهرمانی است

تهران- ایرنا- دارنده ۲ مدال طلای تیراندازی بازی‌های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ می گوید: برای افتخارآفرینی در میادین بین المللی و پاراالمپیک انگیزه دارم و این موجب می‌شود تا مسابقات برایم جذابیت داشته باشد.

«ساره جوانمردی» که در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا پرچمدار کاروان ایران بود روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سومین دوره اردوی آماده‌سازی تیم ملی تیراندازی ایران (سیزدهم شهریور) به پایان رسید. این اردو برای حضور هر چه بهتر در رقابت‌های قهرمانی جهان این رشته بود که مهرماه در کشور استرالیا برگزار می‌شود.

او با اشاره به اهمیت تورنمنت استرالیا عنوان کرد: این دوره از مسابقات یکی از مهم‌ترین مراحل گزینشی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به شمار می‌رود که تیراندازان مختلف سعی دارند بهترین نتایج را در آن کسب کنند. از بین ملی پوشان پاراتیراندازی ایران تنها «رقیه شجاعی» موفق به کسب سهمیه نشده که امیدواریم در مسابقات استرالیا آخرین سهمیه ایران را کسب کند.

وی درباره شرایط خود در این مسابقات گفت: من سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ را پیش از این کسب کردم و رقابت‌های استرالیا می‌تواند دیدارهای تدارکاتی ویژه‌ای برای حضور مقتدرانه در توکیو باشد.

دارنده ۲ مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو  تصریح کرد: تاکنون سه مدال پارالمپیکی (۲ طلا در ریو و یک برنز در لندن) کسب کرده‌ام اما این موفقیت‌ها موجب نشده تا انگیزه‌ام را برای رقابت از دست بدهم. رقابت همیشه برای من هیجان انگیز است و نهایت تلاشم را دارم تا بهترین نتیجه ثبت کنم. البته در تیراندازی نتیجه‌گیری به لحظه‌ها بستگی دارد و ممکن است به خاطر چند صدم ثانیه تیرانداز را از مدال محروم کند.

دارنده چهار مدال طلای بازی‌های پاراآسیای در ادامه افزود: یکی از مشکلاتی که تمامی ورزشکاران به ویژه ورزشکاران پارالمپیکی با آن دست به گریبانند مشکلات اقتصادی است. مشکلاتی که موجب شده تا روند اردوها و تمرینات را تحت تاثیر قرار دهد. کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در این زمینه تلاش‌های زیادی کرده‌اند تا مشکلات برطرف شود.

جوانمردی در پایان یادآور شد: چشم انداز من برای ادامه زندگی ورزشی موفقیت با محور قهرمانی است اما این چشم انداز را گام به گام دنبال می‌کنم. اکنون تمام تمرکزم، موفقیت در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ است و پس از آن به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و پارالمپیک ۲۰۲۴ فکر خواهم کرد.

ساره جوانمردی ورزشکار شیرازی عضو تیم ملی تیراندازی معلولان یکی از زنان موفق در ورزش ایران به شمار میرود.  وی سه مدال (۲ طلا و یک برنز) پارالمپیک و پنج مدال بازی های پاراآسیایی را در کارنامه دارد. جوانمردی در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۰ گوانژو برنز گرفت و در اینچئون و جاکارتا ۴ مدال طلا را برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

با توجه به رکوردهای شخصی این ورزشکار، بدون شک وی یکی از اعضای اصلی کاروان ایران در توکیو ۲۰۲۰ به شمار می‌رود.  اعزامی که احتمال پرچمداری وی در آن نیز زیاد است. جوانمردی در این زمینه می‌گوید: افتخاری است که به عنوان یک زن ایرانی پرچمدار کاروان باشم. اما ورزشکاران زیادی وجود دارد که شایسته این عنوان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha