ورود شاخص بورس به کانال ۲۹۰ هزار واحد

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) چهار هزار و ۶۰۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۹۰ هزار و ۱۷۸ واحد رسید.

در معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۲۵۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۲۶۷ میلیارد ریال در ۳۶۱ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۷۵۲ واحد افزایش به ۷۹ هزار و ۲۰۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۱۷۳ واحد رشد به ۵۳ هزار و ۱۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز پنج هزار ۲۹۱ واحد افزایش به رقم ۳۳۰ هزار و ۷۶ واحد رسید، شاخص بازار اول دو هزار و ۸۷۱ واحد و شاخص بازار دوم ۱۱ هزار و ۴۹۶ واحد رشد داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۸۰۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۸۷ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۳۶۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۲۶۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲۱۶ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۱۵ واحد  بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل فولاد خراسان (فخاس) با ۱۸۸ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۵ واحد، سایپا (خساپا) با ۲۱ واحد و بانک تجارت (وتجارت) با ۱۸ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا ، پالایش نفت اصفهان، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، گروه مپنا (سهامی عام) و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۸۹ میلیون و ۲۱۳ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۵۵ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۷۷۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۸۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پالایش نفت لاوان (شاوان) و س. توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون (مارون)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)‌ مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha