۱۹۰۰ میلیارد تومان بدهی گندمکاران پرداخت می‌شود

تهران - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به گندمکاران بدهکاریم که در صورت تامین اعتبار توسط دولت، پرداخت می‌شود.

«محمود حجتی» روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: عقب افتادگی پول گندمکاران به تاخیر تامین اعتبار از طرف سازمان برنامه و بودجه از محل تبصره یارانه ها و اینکه بانک‌ها بخشی از تعهداتشان را پرداخت نکرده اند، بر می‌گردد.

 وی اظهارداشت: به همین منظور امروز روسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی در هیات دولت قول دادند که نسبت به تامین اعتبار پول گندمکاران اقدام کنند.

وی باقیمانده پول گندمکاران را مربوط به بیش از ۳۰ روز گذشته دانست و گفت: این بدهی مربوط به استان های غربی و شمال غرب کشور است که گندم خود را تحویل داده اند اما هنوز پولی دریافت نکرده اند تا بتوانند هزینه کمباین را بپردازند.

وزیر جهاد کشاورزی از دولت خواست تا هر چه سریعتر نسبت به این موضوع تامین اعتبار شود زیرا استان های غرب و شمال غرب از مناطق سردسیر هستند و از چند روز آینده باید نسبت به کشت جدید گندم اقدام کنند.

ستاد تنظیم بازار در قیمت گذاری سبوس تجدیدنظر کند

حجتی درباره قیمت‌گذاری سبوس گفت: نسبت به افزایش قیمت سبوس توسط ستاد تنظیم بازار معترض هستیم و مکاتباتی را در این زمینه با ریاست جمهوری داشته ایم.

وی افزود: رئیس جمهوری نیز خواستار رسیدگی این موضوع و همچنین تجدیدنظر ستاد تنظیم بازار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =