۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 2147
کد خبر: 83464899
۰ نفر

برچسب‌ها

زیربنای کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه به بیش از ۴۲ هزار مترمربع رسید

کرمانشا- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، زیربنای کتابخانه های عمومی استان را ۴۲ هزار و ۷۵۸متر مربع اعلام کرد و گفت: این میزان در سال ۹۶ به میزان ۴۱ هزار و ۲۲۲ مترمربع بوده است.

معصومه حسنی خونسار روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، در خصوص سرانه شاخص های کل کتابخانه های نهادی و مشارکتی استان در سال های ۹۶ و ۹۷ گفت: تعداد کتابخانه های عمومی در سال ۹۶، به میزان ۱۰۲ باب بود که به ۱۰۵ باب در سال ۹۷ رسید.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ دارای ۵۷ هزار و ۷۴۸ عضو در کتابخانه های عمومی بودیم که این میزان در سال گذشته به ۷۰ هزار و ۸۲۹ نفر رسیده است.

حسنی خونسار با بیان اینکه در سال ۹۶ به میزان ۵۷۳ هزار و ۹۷۰ کتاب در کتابخانه های عمومی به امانت داده شده، تعداد آن در سال گذشته را ۷۴۰ هزار و ۹۳۰ کتاب عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه یادآور شد، در سال گذشته ۱۶۰ عنوان کتاب از ۴۵ ناشر معتبر استانی و کشوری خریداری شد.

وی به بازدیدهای دوره ای از کتابخانه های استان و بررسی منابع ارسالی به کتابخانه ها و مراحل ورود منابع به مجموعه اشاره کرد و گفت: همچنین منابع ممنوعه و فرسوده به صورت مستمر امحا می شود.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.

۷۴۶۰/۸۰۶۶

برچسب‌ها