حضور مدیران زن در دولت تدبیر و امید به ۱۸.۶ درصد رسید

تهران-ایرنا- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اعلام این خبر که انتصابات مدیران زن در دولت دوازدهم، روند قابل قبول و مثبتی داشته است، گفت: میزان حضور مدیران زن در دولت دوازدهم به ۱۸.۶ درصد رسیده است.

«معصومه ابتکار» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران  افزود: با در نظر گرفتن وعده بکارگیری ۳۰ درصدی مدیران زن در رده های مختلف می توان گفت اگر نیمه راه را ۱۵ درصد را حساب کنیم تا به سی درصد برسیم، احتساب این میانگین نشان می دهد که نیمه راه را رد کرده ایم اما برای ادامه راه نیاز به شتاب بیشتری داریم.

وی یادآور شد: در ابتدای دولت دوازدهم تعداد مدیران عالی زن در حدود ۳۲ نفر بودند که خوشبختانه در حال حاضر این تعداد به ۶۷ نفر رسیده است که همتراز معاون وزیر هستند.

این مقام مسئول با تاکید بر این که در حال حاضر در دولت دوازدهم، نزدیک به ۵.۵ درصد مدیران عالی زن داریم، تصریح کرد: بیشترین انتصابات با توجه به استان ها و استانداری ها، در وزارت کشور و مجموعه استان ها بوده است که شامل هشت معاون استاندار و تعدادی فرماندار و بخشدار و مدیران کل در استان ها می شود.

ابتکار ادامه داد: با بررسی و محاسبه و رده بندی استانها دریافتیم استان هرمزگان از نظر درصد انتصاب مدیران زن با دارا بودن ۱۸.۶ درصد بهره گیری از زنان رتبه نخست را دارد.

وی همچنین تاکید کرد: حدود ۷ دستگاه و ۹ استان در بهره گیری از مدیران زن رسیده اند و  نیمی از آن شاخص ۳۰ درصد را کسب کرده اند.

وی با بیان این که انتصابات مدیران زن و مدیران عالی در دولت دوازدهم روند قابل قبول و مثبتی داشته است، خاطرنشان کرد: ادامه این روند و شتاب باید تا پایان دولت دوازدهم بیشتر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =