۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 83464812
۰ نفر

برچسب‌ها

خرید تضمینی گندم در خراسان شمالی ۷۳ درصد افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- مدیرکل غله‌ و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: ۱۵۸ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان از ۲۰ خرداد تاکنون به صورت تضمینی خریداری شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۳ درصد افزایش دارد.

 سیدجلال موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه خرید گندم در ۲۰ مرکز انجام شده است، اظهار داشت: تاکنون بیش از ۸۶ درصد از وجوه گندم خریداری شده کشاورزان پرداخت شده و برای پرداخت مابقی نیز مکاتباتی صورت گرفته است که بزودی به حساب آنان واریز می شود.

موسوی همچنین با بیان اینکه تا ۱۴ شهریور بیشتر مراکز خرید گندم در سطح استان به کار خود پایان می دهند، اظهار داشت: کشاورزانی که تاکنون موفق به تحویل محصول خود به مراکز خرید نشده اند، می توانند تا پایان شهریور ماه محصول خود را به مراکز فعال که شامل سیلوی دولتی در شهرستان بجنورد است تحویل دهند.

سال گذشته در مجموع ۹۱ هزار تن گندم در سطح استان از کشاورزان خراسان شمالی به صورت تضمینی خریداری شد.

برداشت گندم از سطح ۱۴۶ هزار هکتار از کشتزارهای این استان در حال انجام است که انتظار می رود ۳۱۰ هزار تن گندم از این اراضی برداشت شود.

پیش بینی می‌شود امسال افزون بر ۲۵۹ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

 ۳۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره گندم در این استان وجود دارد؛  از مجموع ظرفیت ذخیره سازی گندم در استان ۷۵ هزار تن سیلوی بتنی، ۹۵ هزار تن سیلوی فلزی، ۹۵ هزار تن انبارهای مکانیزه و ۳۵ هزار تن انبار های نیمه مکانیزه است.
هم اکنون ۶ کارخانه آرد هم در این استان فعال است.   

خراسان شمالی با جمعیت بیش از ۸۶۳ هزار نفر ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح ۳۰۰ هزار هکتار کشتزار است و بیش از ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می‌کنند، این استان بیشترین شاغل در بخش کشاورزی را دارد.

۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها