۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۳
کد خبرنگار: 931
کد خبر: 83464772
۱ نفر

برچسب‌ها

"ده درس انسان‌ساز از قیام امام حسین(ع)"، کتابی به روش ساده برای نوجوانان

اصفهان- ایرنا - "ده درس انسان ساز از قیام امام حسین (ع)" اثر حجت الاسلام و المسلمین علیرضا فقیهی، کتابی ارزشمند با اسلوب ساده برای مقطع سنی نوجوانان تألیف شده است.

این کتاب کم حجم که مخصوص مقطع سنی نوجوان تألیف شده، به تبیین ده درس انسان ساز از قیام حضرت سید الشهدا می پردازد و به کمک محتوای غنی از آیات قرآن، روایات ائمه هدی (ع) و اشعار مذهبی خواننده را با جنبه های مختلف قیام عاشورا آشنا می سازد.

این کتاب آموزشی در ده فصل به تبیین ارزشهای قیام امام سوم شیعیان می‌پردازد: درس اول "اهمیت دادن به نماز" ، درس دوم "امتحان و صبر"، درس سوم "دعا و نیایش"،درس چهارم "غیرت و غیرتمندی"،درس پنجم "حیا و عفت"،درس ششم"وفای به عهد"،درس هفتم "قرائت قرآن"،درس هشتم "توکل بر خدا"،درس نهم "اطاعت پذیری"و در نهایت درس دهم "توبه و بازگشت".

در بخشی از این کتاب آمده است: همه می‌دانیم که  ائمه هدی ع برگزیدگان خداوند سبحان و بهترین الگو برای همۀ مسلمانان خصوصاً جوانان و نوجوانان عزیز که دارای فطرت پاک و کمال طلب­ اند، می ­باشند.

این نویسنده در ادامه یادآور می‌شود در صورتی که بتوانیم به آن سرچشمه­ های فیض الهی نزدیک شده و خود را به سجایای والای اخلاقی و معرفتی آن­ها مهذّب کنیم، رستگاری خود را تضمین و در صورت فاصله و جدایی از آن­ها شقاوت ابدی را تحصیل کرده­ ایم.

امام جمعه ایمانشهر در بخش دیگری از این کتاب بیان می کند: به یقین از میان این چهارده نور مقدّس تلألؤ نور هدایت بخش سید الشهدا (ع) جلوه ­ای خاص و خیره کننده دارد، که با دقّت و نکته سنجی در آن می­ توان ره توشه­ های زیادی را دریافت کرد.لحظه لحظۀ حرکت هدایت­گر و انسان ساز امام حسین و اصحاب وفادارش به سوی سرزمین کربلا خود دائره المعارفی حاوی عالی ترین مضامین معرفتی، تربیتی و اخلاقی است.

فقیهی ادامه می دهد امید است که با سرلوحه قرار دادن این ویژگی­ های عالی و ممتاز و با رنگ و بوی حسینی دادن به زندگی خود بتوانیم رضایت و خشنودی حضرت حق (جلّ جلاله) را کسب نموده و نام خود را در زمرۀ طومار یاران فرزند برومندش ثبت و ضبط نماییم.

کتاب "ده درس انسان ساز از قیام امام حسین (ع) " به قلم حجت الاسلام و المسلمین علیرضا فقیهی امام جمعه ایمانشهر و به همت انتشارات «حیات طیبه» در سال ۹۵ منتشر شد و اکنون با استقبال مخاطبان به چاپ هفتم رسیده است.

این کتاب در ماه محرم و ایام اربعین با تخفیف ویژه جهت برگزاری مسابقه کتابخوانی خدمت هیئات مذهبی و مجموعه های فرهنگی ارائه می گردد.

حجت الاسلام فقیهی  تاکنون ۱۰ جلد کتاب تالیف کرده است.

/۶۰۲۶/۳۰۸۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =