وجدان انسانی در همایش شیرخوارگان حسینی متحول می‌شود

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: همایش شیرخوارگان حسینی از موثرترین صحنه‌ها است که وجدان انسانی در آن متحول می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار دست‌اندرکاران همایش شیرخوارگان حسینی افزود: در مبارزه با ظلم و ظالم در هر قالبی چه میدان عملی به شکل مبارزات نظامی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و چه در قالب‌های هنری از هر نوع با شعر، مدح و نوحه، یکی از موثرترین آنها مراسم شیرخوارگان است.

وی گفت: اما افسوس که در آخرالزمان گناه زیاد و قساوت قلب شدید شده و جامعه بشری بیمار شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: نویسنده مسیحی در بحث سیاست امام حسین (ع) با وجود اینکه مسلمان نیست اما وجدان پاکی دارد می‌گوید که حسین (ع) در آخرین لحظات مبارزه، فرزند شیرخوارش را مقابل دشمن قرار داد که دشمن نادان با دست خود طومار محکومیت‌اش را امضا کرد و اگر وجدان‌ها بیدار باشد، همین کافی است.

وی گفت: امروز دنباله کربلای سال ۶۱ هجری است چون وقتی فرزندان شیرخوار خاندان پیغمبر اسلام (ص) امنیت ندارند در هیچ جا امنیت نیست و وقتی آن ملت در مقابل چنین حادثه‌ای بی تفاوت رد می‌شوند لازمه این است که امروز رژیم کودک‌کش آل سعود که وارث حرمله و شمر هستند ۸۰ هزار کودک یمنی را به طرق مختلف بمباران، گرسنگی و غیره نابود می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: امروز در دنیا دو رژیم به کودک‌کشی شهرت دارند یکی وهابی‌ها و دیگری صهیونیست‌ها هستند که کودکان فلسطینی را شهید می‌کنند و زندان می‌برند که این دنیا هم از دور نگاه می‌کند.

وی افزود: مسلمانانی که از میانمار اخراج شده و در آن شرایط سخت گرسنگی بچه‌هایی که بر دوش این مادرها هستند این دنیای وحشی از دور نگاه می‌کند اما هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهد و البته به نحوی باز هم وهابی‌ها دست اندرکار هستند.

وی گفت: اگر امامت و ولایت در دست کسی قرار می‌گرفت که خدا تعیین کرده، عدالت در دنیا حاکم بود و همه بشر سعادت‌مند می‌شد، الان هم به ضرر همه ملت‌هاست و تا حضرت مهدی (عج) نیاید در دنیایی که دست این افراد است سرنوشت جهان را ترامپ تعیین می‌کند.

نماینده مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در خراسان جنوبی هم گفت: این مجمع سال ۱۳۹۵ در خراسان جنوبی تاسیس شد که بزرگترین سازمان مردم‌نهاد شیعه در سازمان ملل متحد است و همایش شیرخوارگان حسینی در ۶ هزار و ۵۰۰ نقطه کشور و ۴۵ کشور دنیا برگزار می‌شود.

علی مالکی افزود: امسال همایش شیرخوارگان در ۲۰۰ نقطه استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود و این جلسه با هدف بیان مظلومیت واقعه کربلا با تکیه بر عاطفی‌ترین نقطه واقعه عاشورا است و اعلام آمادگی برای تربیت سرباز برای نهضت جهانی امام زمان (عج) است.

وی اظهار داشت: همایش شیرخوارگان حسینی در مرکز استان همزمان با اولین جمعه ماه محرم در حسینیه بزرگ جماران، امامزادگان باقریه و سالن شهیدین قاسمی برگزار می‌شود.

وی گفت: امسال هشت هزار دست لباس برای شیرخوارگان در استان تهیه و هزینه این البسه از طرف کمک‌های مردمی و خیرین تامین شده است.

۷۵۵۹*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =