معلمان نگرش دانش‌آموزان را به آینده شغلی تغییر دهند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: معلمان استان با اجرای طرح‌های مختلف علمی و کارشناسی نگرش دانش‌آموزان را به آینده شغلی و بازار کار تغییر دهند.

علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان سمنان در سالن غدیر استانداری افزود: آموزش و پرورش پایه رشد نخبگان برای توسعه کشور است که از این ظرفیت باید برای اشتغال و رونق اقتصادی بهره برد.

وی خاطر نشان کرد: توسعه کشور به اراده افراد مرتبط است و باید عزم ملی و تلاش تمامی اقشار جامعه از جمله معلمان و دانش آموزان برای توسعه کشور وجود داشته باشد.

استاندار سمنان تصریح کرد: توسعه به معنی تخصیص اعتبارهای کلان نیست بلکه با بودجه کم و ایده‌پردازی هم می توان برای توسعه کشور اقدام‌های جدی انجام داد.

آشناگر اضافه کرد: توجه به نشاط و شادی دانش آموزان در مدارس به عنوان رکن اساسی مدنظر قرار گیرد و برای آنکه جوانان و نوجوانان با نشاطی در جامعه داشته باشیم باید مکان‌های آموزشی و پرورشی سرشار از نشاط باشد.

وی ادامه داد: فعالیت هشت هزار و ۳۵۰ نفر در آموزش و پرورش استان سمنان ظرفیت قابل توجهی برای تربیت انسان‌های صالح برای جامعه است.

استاندار سمنان افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به اجرای طرح فناوری‌ روز و مهارت‌محور دارد که باید با اتخاذ رویکردهای اصولی دانش آموزان را به فعالیت در این مسیر پرسود هدایت کرد.

آشناگر اضافه کرد: وجود پارک‌های علم و فناوری در استان سمنان یک فرصت است و با افزایش دانش پژوهان و استفاده از این دست ظرفیت‌ها می توان برای تولید علم و کاهش نرخ بیکاری اقدام کرد.

استاندار سمنان گفت: معلمان محورهای اصولی برای توسعه کسب و کار و مهارت آموزشی و علمی را به دانش آموزان آموزش دهند و با این راهبرد اصولی می توان برای توسعه کسب و کار در استان قدم برداشت.

در این نشست حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، امیر بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان، و جمعی از مدیران آموزش و پرورش استان حضور داشتند.

سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در استان سمنان یک‌هزار و ۱۶۲ مدرسه با پنج هزار و ۷۳۳ کلاس درس و هشت هزار و ۵۰۰ معلم پذیرای ۱۲۳ هزار و ۵۰۱ دانش آموز خواهد بود.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط