۲۲ هزار تن گندم مازاد برنیاز کشاورزان شاهین‌دژی خریداری شد

مهاباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ گفت: از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون ۲۲ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان به صورت تضمینی خریداری شد.

سعید خدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه خرید گندم تا اواخر شهریورماه جاری ادامه خواهد داشت، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل خرید ۲۷ هزار تن گندم از کشاورزان شاهین‌دژی خریداری شود که این مقدار در مقایسه با سال گذشته ۱۵ هزار تن کمتر است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۶۰ هزار تن گندم در شاهین‌دژ تولید شده است ادامه داد: کشاورزان این شهرستان در فرصت باقی‌مانده می‌توانند گندم مازاد بر نیاز خود را به سه مرکز خرید تضمینی معرفی شده تحویل دهند.

«خدایی» با بیان اینکه مدت زمان پرداخت وجه گندم‌کاران، حداکثر ۱۰ روز پس از معرفی به بانک است اضافه کرد: نرخ خرید تضمینی گندم به ازای هر کیلوگرم ۱۷ هزار ریال تعیین شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ اظهار داشت: خرید گندم با نظارت کامل عوامل تشخیص و ذیحساب صورت می‌گیرد و روزانه لیست مراکز تهیه و برای پرداخت وجه گندم به کشاورزان به بانک عامل تحویل داده می‌شود.  

سال گذشته ۵۵ هزار تن در سطح مزارع شاهین‌دژ تولید و ۴۲ هزار تُن گندم نیز از کشاورزان خریداری شده‌بود.

امسال ۳۲ هزار هکتار از مزارع شاهین‌دژ به کاشت گندم اختصاص یافته که ۲۷ هزار هکتار به صورت دیم و مابقی نیز به صورت آبی بوده است.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha