ائمه جمعه با بهره گیری از فضای مجازی به تعمیق قیام عاشورا بپردازند

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ائمه جمعه با استفاده از فرصت توسعه وسایل ارتباط جمعی مانند فضای مجازی می توانند به گسترش و تعمیق قیام عاشورا بپردازند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: ائمه جمعه عالمان هرمنطقه هستند و باید در تمامی امور به ویژه امور بنیادین و اساسی دینی مانند نهضت و قیام عاشورا که یک جریان  معیار است به روشنگری و تبیین مسایل بپردازند.

وی در پاسخ به این سووال که باتوجه به بدعت گذاری در فرهنگ عاشورا در طول تاریخ چه انتظاری از مبلغان دینی وجود دارد اظهارداشت: بدعت همواره موجب انحراف، انحطاط و ابتذال یک جریان سالم می‌شود براین اساس باید با بدعت‌ها هم

در مدل و هم در محتوا برخورد صحیح و موثر صورت بگیرد و یکی از وظایف مبلغان دینی، مبارزه با بدعت‌هاست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در مورد تبیین خاستگاه دینی نذورات مردمی  یادآورشد: نذرها تابع یک سری موازین فقهی است و تابع نیت ناذر است.

صفایی بوشهری گفت: برهمین اساس  اقامه، خدمت و پررونق کردن سوگ حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران او یکی از موارد صحیح در عرصه نذر است و درباره مواد غذایی نیز نوعاً محرومان از این غذا استفاده می کنند.

وی دیدگاه خود در مورد تمدن سازی فرهنگ عاشورایی در دهه دوم انقلاب بویژه در ترویج تفکر ظلم ستیزی و مقاومت در برابر ظالم و کمک به مظلوم افزود: تمدن جهان آینده بر اساس نام حسین (ع) رقم خواهد خورد و از هم اینک طلایه‌های آن

دیده می‌شود مقابله با ظلم و ستم در جهان استکبار به‌سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی به شکل گسترده یکی از الهامات قیام کربلاست.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهراضافه کرد: سوگواری و عزاداری سنتی بوشهری دارای قدمت و تاریخ با عظمتی است که در کشور و حتی کشورهای مختلف شناخته شده است.

وی  با بیان اینکه عزاداری استان بوشهر به ویژه در ماه محرم دارای محتوای بالایی است گفت: محتوا و  سبک عزاداری بوشهر در ایام و مناسبت‌های مختلف به ویژه ایام ماه محرم از جذابیت خاصی برخوردار است که این مهم سبب شهره شدن آن در ادوار تاریخی شده است.

 صفایی بوشهری عزاداری بوشهر را متناسب با جغرافیای زیستی دانست وافزود: این استان در برگزاری مراسم عزاداری ائمه اطهار(ع) به ویژه سید و سالار شهیدان دارای یکی از پرمحتواترین سوگواری‌هاست.

۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها