۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 83464484
۰ نفر

برچسب‌ها

بیشتر ترانشه‌های دفن زباله اردستان استاندارد نیست

کاشان- ایرنا- با وجود تولید ماهانه بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن زباله در شهرستان اردستان، بیشتر ترانشه‌های دفن پسماند این شهرستان فاقد استاندارد لازم است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردستان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: ۲۵ ترانشه دفن زباله در شهر اردستان و بیشتر روستاهای آن استاندارد لازم را ندارند و در این زمینه چندین‌بار به مسوولان امر اخطار داده شده است.

حسین شواخی تصریح کرد: استاندارد نبودن ترانشه‌ها موجب پراکندگی زباله‌ها در محیط اطراف شده، شیرابه‌ها به درون زمین نفوذ کرده و مشکل زیست محیطی به وجود خواهد آورد؛ بر این اساس در صورت رعایت نشدن موارد بهداشتی، موضوع با کمک دستگاه قضایی پیگیری خواهد شد.

وی افزود: تنها کمتر از ۱۰ تراشه در شهرهای زواره و مهاباد، دهستان برزاوند و گرمسیر از توابع بخش مرکزی اردستان و روستاهای بخش زواره وضعیت مناسبی دارند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اردستان در مورد آخرین شرایط طرح کارخانه پسماند مشترک نیز اظهارداشت: موضوع با برگزاری جلسه‌ای در شهرداری نطنز پیگیری و یک نقطه هم جانمایی شده اما مشاور طرح ساخت کارخانه را مقرون به صرفه ندانسته و پیشنهاد داده تا سکوی جمع‌آوری پسماند ایجاد شده را پردازشی دوباره کند تا دفن بهداشتی صورت گیرد.

وی میزان زباله تولیدی را با استناد به آمار شهرداری‌ها و بخشداری‌های اردستان، روزانه بین ۵۰ تا ۶۰ تن اعلام کرد و گفت: تصمیم‌گیری نهایی در مورد این طرح به نشست دوباره با مشاور و مسوولان شهرستانی موکول شد.

قرار بود با راه‌اندازی طرح مدیریت پسماند مشترکی با برآورد نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال بین شهرستان‌های اردستان و نطنز، روزانه بیش از ۱۰۰ تن زباله منطقه تبدیل به کمپوست شود.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال‌شرقی اصفهان قرار دارد.

۷۴۳۱/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =