۵ روستای بخش مرکزی کهگیلویه درآمدزا هستند

یاسوج - ایرنا - بخشدار مرکزی کهگیلویه گفت: پنج دهیاری در بخش مرکزی این شهرستان با استفاده از ظرفیت‌های موجود برای روستاهای خود درآمدزایی دارند.

سید شرمت اله حسینی پرور روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: دهیاران این روستاها با استفاده از ماشین‌آلات دهیاری از این ظرفیت برای درآمدزای و توسعه روستا استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اعتبارات محدود دولتی افزود: این تعداد دهیار با جمع‌آوری زباله‌ علاوه بر کسب درآمد ،فرهنگ‌سازی برای حفظ محیط زیست در روستاها را ارتقا می‌دهند. 

وی بر شناسایی ظرفیت‌های نهفته در روستاها و بهره گیری از آنها برای کسب درآمد پایدار تاکید کرد و گفت: دهیارها نباید تنها در انتظار اعتبار دولتی و هزینه کردن آن باشند.

حسینی پرور بیان کرد: بسیاری از روستاهای بخش مرکزی شهرستان زمینه توسعه گردشگری دارند که تاکنون از این ظرفیت به نحو احسن استفاده نشده است.
وی تعداد روستاهای بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه را ۱۸۸ روستا ذکر کرد و گفت: از این تعداد ۴۶ روستا داری دهیاری و ۷۶ روستا شورا دارند.

حسینی پرور بیان کرد: بخش مرکزی شهرستان با ۵۷هزار نفر جمعیت شهری و ۲۴ هزارو ۵۰۰ نفر جمعیت روستایی داری سه دهستان شرقی، غربی و دشمن زیاری است.

۷۵۳۱/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =