۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۴
کد خبرنگار: 2574
کد خبر: 83464422
۰ نفر

برچسب‌ها

آینده تجارت دیلم بسیار مطلوب است

گناوه - ایرنا - آینده شهرستان دیلم در حوزه تجارت و بازرگانی با فعالیت های دردست اقدام و سیاست های صورت گرفته از طرف دولت تدبیر و امید بسیار مطلوب و روشن است.

فرماندار دیلم روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:  یکی از طرح های بلندمدت  در این زمینه جانمایی فعالیت های بندری در ضلع شمالی خور دیلم در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار با اعتبار اولیه ۹۰۰ میلیارد ریال است که   امیدواریم با افزوده شدن اعتبار جدید  هرچه زودتر نسبت به اجرایی کردن این طرح اقدام شود.

عبدالامیر قاسمی گفت: در هفته دولت سال گذشته عملیات اجرایی ایستگاه و اسکله جستجوی امداد و نجات دریایی با اعتبار  ۱۴۵ میلیارد ریال آغاز  و با تلاش های صورت گرفته جهت تسریع در روند اجرایی، کم تر از مهلت قانونی قرارداد به زودی به بهره برداری خواهد رسید .

وی  استقرار یک فروند آتشخوار دراین بندر را یکی از اقدامهای تاثیر گذار دولت تدبیر و امید در حوزه مدیریت بحران و توسعه بنادر ودریانوردی دانست و اظهار داشت: آتشخوار در جلوگیری از هرگونه آتش سوزی موتور لنج ها نقش به سزایی دارد.

فرماندار دیلم افزود: یکی از مطالبات مردم بویژه جامعه لنجداران و حوزه های گردشگری دریایی،  پاکسازی خور دیلم از لنج های مغروقشده بود که در این زمینه با تلاش های فراوان ۳۷ شناور شناسایی شد.

وی گفت: پس از شناسایی این شمار شناور مغروقی فرسوده ،بلاتکلیف و رها شده  قرارداد منعقد و  از شهریور امسال عملیات جمع آوری  آغاز و به مدت ۴ماه به پایان خواهد رسید.

وی اظهارداشت : احداث اسکله سوخت گیری و صادراتی تعاونی لنج داران دیلم به طول ۴۵ متر و اعتبار اولیه  ۳ میلیارد  ریال به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار دیلم اضافه کرد:  دیلم تنها بندری در استان بوشهر است  که شناورهای تجاری ، صیادی و قایق های صیادی و تفریحی به صورت منظم در پارکینگ های معین ساماندهی  و ایستگاه شناورها با تابلو مشخص شده‌اند.

شهرستان ساحلی دیلم در شمال استان بوشهر قرار دارد و شغل عمده مردم آن به دریا وابسته است.

۶۱۶۴/۷۲۱۵/۶۰۴۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =