۱۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 83464362
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴ زندانی بدهکار در خراسان شمالی آزاد شدند

بجنورد- ایرنا- همزمان با ایام محرم الحرام ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد در هفته جاری از زندان‌های استان خراسان شمالی آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، میزان بدهی این تعداد زندانی را سه میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این بدهی با کمک مردم، بخشش شاکیان و نیز مشارکت ستاد دیه پرداخت شده که از مردم مومن و نیکوکار و هیات های عزاداری انتظار داریم در ایام محرم و صفر برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد همکاری بیشتری داشته باشند.

رضا استاجی بر نقش تریبون های مذهبی و هیاتی در فرهنگ سازی آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تاکید کرد و گفت: برپایی آیین گلریزان در حاشیه مراسم عزاداری ایام محرم، علاوه بر رهایی زندانیان جرایم غیرعمد، اثرگذاری بسیاری در پیشگیری از وقوع جرایم می تواند داشته باشد. 

وی افزود: اکنون هیات های عزاداری در برخی از مناطق کشور، از جمله آذربایجان، در ایام محرم برنامه های مختلفی را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تدارک می بینند که در کنار نذر و نیازها، مبالغی را نیز برای این امر مهم درنظر می گیرند.

وی بر فرهنگ سازی در امر کمک و مشارکت خیران برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تاکید کرد و اظهار داشت: سال گذشته هیات «حسین جان» بجنورد در ایام محرم ۲ زندانی را آزاد کرد که انتظار می رود این امر خداپسندانه توسط دیگر هیات های عزاداری نیز از محل اختصاص نذور افزایش یابد.

امسال ۵۷ زندانی در استان آزاد شدند

استاجی با بیان اینکه امسال ۵۷ زندانی بدهکار در خراسان شمالی آزاد شده اند، گفت: از این تعداد ۵۵ نفر مرد و ۲ نفر زن بوده اند.

وی میزان کل بدهی این زندانیان را ۵۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: از این میزان ۴۸۰ میلیون ریال توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برای آزادی ۱۲ نفر کمک شد، یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال توسط ستاد دیه استان و یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال توسط ستاد دیه کشور به صورت بلاعوض مساعدت شد.

وی با بیان اینکه افزون بر ۴۵ میلیارد ریال از این بدهی نیز با گذشت شکات، بخشیده شد، گفت: مابقی نیز آورده خانواده ها و پذیرش درخواست اعسار محکومان و تقسیط محکوم و  تسهیلات قرض الحسنه بوده است.

استاجی با بیان اینکه هم اکنون ۹۸ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های این استان محبوس هستند، افزود: میزان بدهی این زندانیان ۴۰ میلیارد ریال است.

وی اظهار داشت: تلاش مجموعه زندان ها، کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندانها است.

هم اکنون حدود ۲ هزار نفر در خراسان شمالی زندانی اند که ۷۰ درصد آنان متاهل هستند.

در هر یک از شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.

۳۰۰۷/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha