پنتاگون ۳.۶ میلیارد دلار به احداث دیوار در مرز مکزیک اختصاص داد

تهران – ایرنا - «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا با اختصاص سه میلیارد و ششصد میلیون دلار از بودجه پنتاگون برای احداث دیواری ۱۷۵ کیلومتری در مرز مکزیک موافقت کرد.

به گزارش سه‌شنبه آسوشیتدپرس، مقام‌های وزارت دفاع گفتند این مبلغ از طریق کاهش بودجه برخی پروژه های نظامی در داخل و خارج آمریکا تامین خواهد شد.
انتظار می‌رود که تصمیم اسپر به جنجال‌های دامنه‌دار میان کاخ سفید و کنگره بر سر سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دامن بزند.
«چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات سنا اظهار داشت: این یک سیلی به صورت اعضای نیروهای مسلح است. ترامپ قصد دارد بودجه اختصاص یافته به ارتش را تکه‌تکه کرده و با آن جایگاه خود را تقویت کند.
ترامپ پیشتر خواستار پنج میلیارد و هفتصد میلیون دلار برای ساخت دیوار در مرز مکزیک شده بود اما کنگره در زمستان گذشته تنها با تامین بخشی از این بودجه درخواستی موافقت کرده بود.
ترامپ در اعتراض به این اقدام کنگره اعلام وضعیت اضطراری کرد تا بتواند توجیهی برای تامین این مبلغ از محل بودجه‌های عمرانی ارتش داشته باشد.
مقام‌های دفاعی گفته‌اند مبلغ مورد نیاز از محل بودجه پروژه‌هایی تامین می‌شود که قرار است ساخت و ساز آنها از سال ۲۰۲۰ آغاز شود. آنها امیدوارند که کنگره کمبود بودجه این پروژه‌ها را رفع کند.
«اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا» روز سه‌شنبه اعلام کرد که علیه اقدام دولت برای برداشت از بودجه پنتاگون شکایت خواهد کرد. این اتحادیه ترامپ را به سوءاستفاده از اختیارات خود متهم کرده است.
ترامپ پس از آنکه در سال ۲۰۱۷ به کاخ سفید راه یافت سیاست‌های ضدمهاجرتی خود را به اجرا گذاشت. او در حالی که ورود اتباع برخی کشورهای عمدتا مسلمان به آمریکا را ممنوع کرده، مانع از ورود مهاجران به ایالات متحده از طریق خاک مکزیک شده است. هدف وی از ساخت دیوار در مرز مکزیک ایجاد مانع در برابر مهاجران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =