بی احتیاطی نوجوان ۱۳ ساله در سدپیشین گاندو را عصبانی کرد

زاهدان- ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: سه نوجوان که برای شنا وارد محدوده تمساح در سد پیشین شهرستان سرباز شده بودند مورد حمله گاندو قرار گرفته و یکی از آنان زخمی شد.

وحید پورمردان سه شنبه شب به خبرنگار ایرنا افزود: این سه نوجوان بدون توجه به تابلوهای هشدار دهنده نصب شده در محل و اخطاریه‌های سازمان حفاظت محیط زیست برای تفریح و شنا به محدوده بالای سد پیشین در شهرستان سرباز نزدیک شدند که یک نفر از آنان مورد حمله گاندو قرار گرفته است.
وی بیان کرد: این نوجوان ۱۳ ساله از ناحیه یک دست و ران پا مورد جراحت قرار گرفته که بر اساس تشخیص اولیه پزشکان، زخم‌های وی با بخیه قابل درمان است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این نوجوان برای رسیدگی بهتر و سیر مراحل درمان به بیمارستان ایرانشهر اعزام شده است.
 پورمردان با بیان اینکه کار نظارت محیط‌بانان و نصب علائم هشدار دهنده جدید در منطقه افزایش یافته است، اظهار داشت: کارشناسان و محیط بانان این اداره کل با حضور در شهرها و روستاهای محدوده زیست گاندو به تمامی بومیان منطقه اعلام کردند که در این فصل به محلهای زیست گاندو نزدیک نشوند اما برخی افراد با بی توجهی به این هشدارها باعث بروز چنین حوادثی می‌شوند.
سد پیشین، رودخانه باهوکلات و برخی گودالهای طبیعی آب در شهرستان سرباز واقع در جنوب سیستان و بلوچستان محدوده زیست تمساح پوزه کوتاه ایرانی است، این گونه حیات وحش در فصل تخم‌گذاری و زادوولد بسیار حساس شده و به جانداری که به محل زیست او نزدیک شود حمله می کند.

از ابتدای امسال تاکنون چند مورد حمله گاندو به کودکان و نوجوانان گزارش شده است که در این میان دست یک دختر بچه با حمله گاندو قطع شده است.

۹۹۲۳ **۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =