ظریف: رئیس جمهوری بزودی جزییات گام سوم را اعلام می کند

داکا-ایرنا- محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: رئیس جمهوری بزودی جزئیات گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران را اعلام می کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا محمد جواد ظریف سه شنبه شب که در راس هیاتی به داکا پایتخت بنگلادش سفر کرده است، در فرودگاه این شهر اظهار داشت: فردا صبح با مقامات بنگلادش، نخست وزیر و سایر دوستان دیدار خواهم کرد و در این دیدارها در مورد روابط دو جانبه، مشکلات جهان اسلام، مسائل منطقه و تحولات امروز برای مسلمانان ازجمله روهینگاها و آسام و سایر مسلمانان منطقه گفت وگو خواهم کرد.
ظریف بحث وگفت و گو درباره تحولات بین المللی را از دیگر موضوعات مطرح در دیدارهای چهارشنبه خود در بنگلادش اعلام کرد و افزود: روز پنجشنبه در اجلاس کشورهای ساحلی اقیانوس هند شرکت می کنم که در آن درباره اقتصاد ابی بحث و تبادل نظر می شود و پس از ان عازم اندونزی می شوم.  
وزیر امورخارجه درباره اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: اگر اروپایی ها اقدام لازم را برای اجرای تعهداتشان تا قبل از  پنجشنبه انجام ندهند گام سوم را آغاز خواهیم کرد و آقای رئیس جمهور بزودی جزییات گام سوم را اعلام خواهند کرد.
ظریف تاکید کرد:اجرای این گام به معنای پایان مذاکرات نیست ما مذاکرات را ادامه می دهیم و هرگاه طرف مقابل بهاجرای تعهداتش برگشت ما هم می توانیم اقداماتی که در چهارچوب ماده۳۶ انجام دادیم متوقف کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =